Bitmap Landscapes / Bitmap Manzaralar

Koray Kantarcıoğlu'nun kitaplaştırılan Bitmap Landscapes (Bitmap Manzaralar) serisi lansmanı 9 Mayıs'ta kitaptaki çalışmaların sergisi ve sanatçı ve yayınevi ile yapılacak söyleşi ile Bant Mag. Mekan'da olacak.

Koray Kantarcıoğlu’nun 2002’den bu yana üzerinde çalıştığı Bitmap Landscapes (Bitmap Manzaralar) serisi, yer yüzü şekillerinin oluşumlarından, deprem gibi doğal fenomenlerden ve astrofotoğrafçılıktan ilham alıyor. Kantarcıoğlu, çizimlerinin temel elemanı olarak pikseli kullanıyor ve PC’lerde bulunan standart çizim yazılımı MS Paint ile çalışıyor. 1 yıllık bir çalışmanın ürünü olan Bitmap Landscapes kitap projesi, Koray Kantarcıoğlu’nun 2003-2014 yılları arasındaki üretimlerini bir araya getiriyor. Kitapta ayrıca Küratör Kristina Kramer ve Doğa tarihçisi Luke Keogh’a ait birer yazı da yer alıyor. Koray Kantarcıoğlu’nun aynı dönemde yaptığı müzik kayıtlarından oluşan bir CD de kitabın yanında yer alıyor.

Lansman günü, Bitmap Landscapes’i o güne özel indirimli fiyat üzerinden satın alabilirsiniz. Onun dışında, Wounded Wolf Press tarafından yayınlanmış kitap, CD gibi birçok formattaki geçmiş yayınları da 2 hafta boyunca Bant Mag. Mekan’dan edinebilirsiniz.

Program, saat 18:00’de sanatçılar ve yayın evi ile söyleşi ile başlayacak. Sergi 23 Mayıs’a kadar ziyarete açık olacak.

Etiketler

Bir yanıt yazın