Bilgi Üniversitesi “Moda Yönetimi Sertifika Programı” Tanıtım Toplantısı

İstanbul Bilgi Üniversitesi "Tasarım Kültürü ve Yönetimi" ve "Moda Yönetimi" Sertifika Programları Tanıtım Toplantısı 16 Haziran Perşembe günü, ünlü tasarımcılar ve sektör profesyonellerinin katılımıyla Santral Kampüsü'nde gerçekleştirilecek.

2011-2012 Akademik Yılı’nda 13. yaşına adım atacak “Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı” ile geçtiğimiz yıl Ekim ayında eğitime kapılarını açmış ve ilk senesini başarıyla tamamlamak üzere olan “Moda Yönetimi Sertifika Programı” Tanıtım Toplantısı 16 Haziran’da Santral Kampüsü’nde gerçekleştirilecek.

Tasarım Kültürü ve Yönetimi Sertifika Programı teorisyen ve uygulamacılardan oluşan bir kadroyla tasarım ile ilişkili her alanının, hem kültür hem de yönetim tarafında çalışarak tasarımı oluşturan kavramları ortaya koyup, süreci doğru yer, zaman ve şekillerde yönlendirilecek geleceğin tasarım yöneticilerini yetiştirmek üzere hayata geçirildi.

Moda sektörüne bütünleşik bir bakış açısı sunan ve endüstri için konsept geliştirmeden, satış aşamasına kadar bilgi birikimine sahip oyuncular yetiştirmeyi amaçlayan Moda Yönetimi Sertifika Programı’nda ise moda, tasarım, işletme, yönetim gibi kavramlar tartışılmakta ve kavramları besleyen düşünce alanları tanıtılmakta.

Alışılmış eğitim metodlarına “modüler” bir yaklaşım getiren 30’ar haftalık her iki program da multidisipliner bir yapıyı benimsiyor. “Tasarım Kültürü ve Yönetimi” ve “Moda Yönetimi” Sertifika Programlarına lisans düzeyinde eğitim almış ve iyi derecede İngilizce bilen herkes başvurabiliyor.

Eğitim kadrosu, mezunlar, tasarım, moda ve yönetim dünyasının profesyonelleri ile tasarım yönetimi ve moda yönetimine ilgi duyan adayların bir araya geleceği 16 Haziran’daki buluşmada, aday öğrenciler program strüktürleri hakkında bilgi alma ve akademik kadro ile tanışma fırsatı bulacaklar. Gece, tanıtım toplantısının ardından verilecek kokteylle devam edecek.

Etiketler

Bir yanıt yazın