Betonart Mimarlık Yaz Okulu 2013

Betonart Mimarlık Yaz Okulu'nun 12.si 2-10 Temmuz 2013 tarihleri arasında Balıkesir'de gerçekleştirilecek.

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) mimarlara yönelik olarak yayımladığı Betonart Dergisi’nin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini artırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için 2002 yılından beri düzenlediği Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nun 12.si 2-10 Temmuz 2013 tarihleri arasında Balıkesir’de gerçekleştirilecek.

‘Teori ve pratikte eğitim bir bütündür’ ilkesiyle her yıl farklı bir tema ile farklı bir ilde gerçekleştirilen yaz okulunun 11.si geçen yaz ‘kesişme’ temasıyla Burcu Serdar Köknar ile Saitali Köknar küratörlüğünde Isparta’da yapılmıştı. Farklı okullardan gelen öğrenciler tema çerçevesinde kamusal alan düzenlemesi tasarımı yapıp uyguladı.

2013 Betonart Mimarlık Yaz Okulu’na katılmak isteyen öğrenciler www.betonart.com.tr, www.tcma.org.tr ve www.arkitera.com adresini, Betonart’ın twitter ve facebook sayfalarını takip edip daha önce yapılan yaz okullarını inceleyebilir, gelişmelerden haberdar olabilirler.

Etiketler

Bir cevap yazın