Betonart Mimarlık Yaz Okulu 2011

Türkiye Çimento Müstahsilleri Birliği’nin (TÇMB) mimarlara yönelik olarak yayımladığı Betonart dergisinin çimento ve betonun alternatif kullanım olanaklarını araştırmak, çevre duyarlılığını ve fiziksel çevre kalitesini arttırmak amacıyla mimarlık bölümü öğrencileri için düzenlediği 2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu, 08 – 22 Temmuz 2011 tarihleri arasında Çanakkale’de gerçekleştiriliyor. Akçansa Çanakkale Çimento Fabrikası’nın işbirliği ve İDEA Yapı Kimyasalları ile Çanakkale Seramik, TAG ve Arkitera’nın sponsorlukları ile gerçekleşecek olan 2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu’nun bu yılki proje konsepti “Yeri Tasarlamak” olarak belirlendi.

2011 Betonart Yaz Okulu’nun küratörlüğünü yapan Yüksek Mimar Can Kaya konsepti şöyle açıklıyor: 2007 yılında “Karşıla(ş)ma” konseptli Betonart Yaz Okulu’nun ardından, bu sene yine uygulamaya dönük bir yaz okulu süreci bekliyor bizleri. Bu sene düşünülen, bir köyü ikiye bölen yol üzerinde bulunan bekleme, birikme ve dinlenme gibi işlevleri üstlenen kamusal alana yönelik bir düzenleme yapmak. Bu düzenlemeyi yaparken çıkış noktamız “yer (zemin)”. Yani, tüm bu işlevleri bir arada tutan aynı zamanda ayrıştıran veya sınırlarını bulanıklaştırma potansiyeline sahip olan zemin.

Yüksek mimar Can Kaya küratörlüğünde düzenlenecek olan 2011 Betonart Mimarlık Yaz Okulu’na Türkiye ve Kuzey Kıbrıs Mimarlık Bölümü 3. sınıftan 4. sınıfa geçmiş mimarlık öğrencilerinden birer öğrenci seçilerek alınacaktır. Öğrencilerin konaklama ve yemek ücretleri Betonart tarafından karşılanacaktır.

2011 BETONART Mimarlık Yaz Okulu’na katılmak isteyen öğrencilerin tcma.org.tr ve ya arkitera.com web adreslerinden temin edecekleri katılım formlarını en geç 8 Haziran 2011 tarihine kadar betonart@tcma.org.tr adreslerine iletmeleri gerekmektedir. Programa seçilen öğrencilere duyurum 14 Haziran 2011 tarihine kadar e-mail ile yapılacaktır.

Küratör:
Can Kaya
Moderatörler:
Banu Binat
Sait Ali Köknar
Deniz Güner
Ferhan Yalçın
Filiz Şahin
Büşra Al
Yelta Köm
Atölye Koordinatörü:
Handan Kırımtay

Etiketler

Bir yanıt yazın