Benim Ankara’m Fotoğraf Atölyesi

Türk Serbest Mimarlar Derneği’nin yürütmekte olduğu ReACT (AB Projesi) projesi kapsamında gerçekleşecek olan sergiye katkıda bulunmak için AFSAD’inin iş birliği ile yapılacak olan atölye çalışmalarına katılmak isteyenler başvurularını 14 Kasım 2011 tarihine kadar yapabilirler.

Sizi, mimari mekanda temsil anlamında, farklı kültürel alanlardaki değişimi, sürekliliği ve kesintiye uğramayı kavramayı hedefleyen çok boyutlu ve “Kültürel bir Dönüşüm olarak Mimarlığı Yeniden Okumak / Re-reading Architecture as a Cultural Transformation / ReACT ” başlıklı projemiz kapsamında düzenlenecek sergi çalışmasına katılmaya davet ediyoruz.

Serginin konusu ve nesnesi; yalnızca modern farkındalığa doğru temel bir değişim geçirmekle kalmayan, moderne karşı geleneksel, küresele karşı yerel gibi çelişkileri önüne geçilemeyecek biçimde yapısında bulunduran bir başkent olarak Ankara kentidir.

Fotoğraf aracılığıyla yapılacak bir “Kentin mimarisini yeniden okuma” çalışması, mimarlık sınırları içinde ve ötesindeki; kültürel, dini, dilsel, etnik, coğrafi ve tarihi çeşitliliği göstermenin aracı olacaktır.

Son başvuru tarihi: 14 Kasım 2011 Pazartesi

Daha fazla bilgi ve başvuru için:
Türk Serbest Mimarlar Derneği;
Ufuk Duruman / Genel Sekreter
Tel: 0 (312) 468 66 38
Faks: 0 (312) 427 75 20
GSM: 0533 364 83 52
E-posta : gsekreter@tsmd.org.tr

Etiketler

Bir yanıt yazın