Balıkesir Kent Sempozyumu 2015

Balıkesir Kent Sempozyumu; Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi işbirliği ile Balıkesir Akademik Odalar Birliği tarafından 20-22 Kasım 2015 tarihinde düzenlenecek.

Sempozyumun tanıtım metni aşağıdadır:

“Kuvay-i Milliye hareketinin de ilk kıvılcımının ateşlendiği yer olan Balıkesir Marmara ve Ege Denizine kıyı veren, Türkiye’nin en çok adasını bünyesinde barındıran, önemli doğal kaynaklara, tarımsal olanaklara, büyük tarihsel mirasa,  zengin kültürel birikime ve eşsiz doğal güzelliklere sahiptir. Ancak, Balıkesir bu olanaklardan yeterince yararlanamamış ve  kentsel gelişimi yeterli düzeye ulaşamamıştır.

Balıkesir Valiliği, Balıkesir Büyükşehir Belediyesi ile Balıkesir Üniversitesi işbirliği ile   Balıkesir Akademik Odalar Birliği tarafından 20-22 Kasım 2015 tarihinde, “Balıkesir’in Kentsel Gelişimi“ ana temalı Balıkesir  2. Kent Sempozyumu düzenlenecektir.   Yakın geçmişte “Büyükşehir” niteliği kazanan Balıkesir kentinin gelişimine katkı yapmak için bu bilimsel şölene katılımınızı beklemekteyiz.”

Program ve takvimle ilgili daha ayrıntılı bilgiye buradan uaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın