Bahçeşehir Üniversitesi Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı Tanıtım Toplantısı

Türkiye’nin ilk Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı Bahçeşehir Üniversitesi'nde açılıyor. Tanıtım toplantısı 22 Temmuz 17:30'da Bahçeşehir Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü'nde.

Bilgisayar ve oyun odağının önemini farkeden Bahçeşehir Üniversitesi açtığı Oyun Tasarımı Yüksek Lisans Programı, oyun tasarımı konusunda uzmanlaşmak isteyen herkesi oyuna davet ediyor.

Programın açılmasının hikayesi ise Bahçeşehir Üniversitesi İletişim Tasarımı Bölümü’nün 2012 yılında ‘Bahçeşehir Üniversitesi GameLab’ (BUG) oyun laboratuvarını kurmasıyla başlıyor. BUG bünyesinde gerçekleştirilen pek çok etkinlik ve eğitim ile oyun ve tasarım meraklıları sektörden insanlarla da bir araya gelme şansı yakalıyor. Şimdiyselaboratuvarın ve üniversitenin sağladığı yetkinlik ve altyapı sayesinde, Bahçeşehir Üniversitesi Türkiye’de bir ilki gerçekleştirerek oyun sektörünün gelişmesi adına dev bir adım atıyor. Programda oyun tasarımının ilkelerinin yanı sıra tasarım anlayışının üretime yansıması, sıklıkla es geçilen teorik altyapının etkili bir biçimde kavranması ve hem sektörel hem de akademik anlamda üretimlerin gerçekleştirilmesi amaçlanıyor. İngilizce ve tezli olarak açılan program aynı zamanda sektörden insanları da derslere dahil ederek, piyasaya dair içgörüleri de öğrencilerine aktarmayı amaçlıyor.

Etiketler

Bir cevap yazın