Bademlik Tasarım Festivali 2022

Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümü öğrencileri tarafından düzenlenen Bademlik Tasarım Festivali, "ALTÜST" teması ile 3-4-5 Haziran 2022 tarihleri arasında farklı disiplinlerden katılımcılara kapılarını açacak.

Bademlik Tasarım Festivali 2013’te Eskişehir Osmangazi Üniversitesi’nde bir grup öğrencinin başlattığı atölye çalışmaları, konser, tiyatro gibi etkinliklerle çoğu mimarlık bölümü öğrencisi olmak üzere farklı tasarım disiplinlerinden öğrencileri bir araya getiren ve farklı pencereler açmayı amaçlayan bir etkinlik. Türkiye’nin birçok şehrinden başta Mimarlık bölümü olmak üzere Endüstriyel Tasarım, İç Mimarlık, Moda Tasarımı, Grafik Tasarım gibi çok çeşitli bölümden öğrenciler katılım gösterdi.

Dokuz yıldan beri 2700’ün üzerinde başvurusu olan etkinlik bugüne kadar 1000’in üzerinde katılımcı, 120 profesyonel atölye yürütücüsü ve onlarca farklı tasarım disiplininden atölyeye ev sahipliği yaptı, 2016 ve 2018 yılında yurt dışından gelen yürütücülerin katılımı ile uluslararası bir boyuta taşındı. 2021 yılında ise Covid-19 Salgını sebebi ile çevrimiçi platformda düzenlendi.

Başvurular ve diğer festival süreci daha sonra açıklanacak.

Instagram: @tasarimbademlik
Facebook: Bademlik Tasarım Festivali / Bademlik Design Festival
Twitter: @tasarimbademlik

Etiketler

Bir cevap yazın