AURA Yaz Akademisi

AURA-İstanbul, 17 Temmuz-6 Ağustos 2017 tarihleri arasında Aydın'ın Söke ilçesinde yer alan Doğanbey Köyü'nde yaz akademisi düzenliyor. Öğrencilere staj imkanı da veren akademiye son başvuru tarihi 31 Mayıs 2017.

Etkinliğin tanıtım metni:

Aklın ve ruhun birleştiği Ege’de Mikale dağının eteklerinde, önemli filozofların yetiştiği bu coğrafyada Thales’in, Ayasofya’nın mimarı Isodorus’un ve Hippodamos’un Priene’si ve Miletos’u, dünyanın ilk planlı şehirlerini tanımak ve yeni fikirler üretmek ister misiniz?

Ege’de, benzersiz bereketli topraklar üstünde ve tarihle içiçe, D-Köy ev sahipliğinde, lisans son sınıf, mezun ve yüksek lisans Mimarlık ve Şehir Planlaması öğrencileri için unutulmayacak bir yaz etkinliği ve staj fırsatı.

AURA Yaz Akademisi, hem Ege’yi, hem tarihi yaşayabileceğiniz, hem de mimarlık, şehir planlamacılığı, arkeoloji, tarih gibi konularla yaşayarak bilgilerinizi artıracağınız bir yaz öneriyor.

Konusunun değerli uzmanları, konuşmacılar, farklı disiplinlerden gelenlerin katkıları, kazı alanındaki arkeologlar ve yerel yönetimlerin işbirliğinde AURA-Yaz Akademisi ile birlikte unutulmaz bir deneyim imkanı.

Tarihin katmanları, binaların rekonstrüksiyonu, bütüncül düşünce sistemi ile yaklaşacağınız bu eşsiz çevreye katkıda bulunacak, ürettiklerinizi hocalarla gözden geçirmek, geri bildirim almak ve sergilemek imkanı bulacaksınız.

Ayrıntılı bilgiye ve başvuru formuna buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın