AURA Suare: Aykut Köksal “Covid-19 Salgını ve Sonrasında Mekân”

AURA Suare tasarım sohbetleri, ilk dijital etkinliğinde “Covid-19 Salgını ve Sonrasında Mekân” başlıklı konuşması ile Mimarlık Kuramcısı Aykut Köksal’ı ağırlıyor.

Eventbrite üzerinden kayıt olan katılımcılara oturum linki, e-posta yoluyla iletilecek. Etkinlik, AURA İstanbul YouTube kanalından canlı olarak da yayınlanacak.

Katılımın herkese açık olduğu, ücretsiz AURA Suare tasarım sohbetine kayıt için tıklayın.

Covıd-19 Salgını ve Sonrasında Mekân

“Modernleşme süreci, bir eşzamanlılık durumu olarak tanımlayabileceğimiz “mekân”ın yerden kopuşunu getiriyor. Bu kopuşun uç noktasını ise reel mekânın yerini sanal mekâna bırakması oluşturuyor. İşte Covid-19 salgını, bu dönüşümün, iş yaşamından eğitim yaşamına, sanat üretiminden kongrelere, toplantılara, giderek kişisel ilişkilere dek egemen duruma gelmesini getirdi. Konuşmada “mekân” konusu, dönüşümün asıl dinamiğini oluşturan “eşzamanlılık” olanağı üzerinden ele alınacak ve bu olanağın modernleşme sürecinde sanat üretimine ve yaşama taşıdıkları örneklerle irdelenecek. Konuşmanın son kesiminde ise, salgınla birlikte ortaya çıkan yeni durumun geçici mi yoksa kalıcı mı olacağı, salgından sonra geriye ne kalacağı tartışılacak.”

Etiketler

Bir cevap yazın