Atölye Açık Çağrı: ‘Speculative Nematode [in Istanbul]: Oddly Possible Narratives for Living Together’

Aslıhan Şenel, Öykü Şimşek ve Elif Nur Adıgüzel tarafından, 5-14 Eylül 2022 tarihleri arasında düzenlenecek, "Speculative nematode [in Istanbul]: oddly possible narratives for living together" başlıklı atölye ilgilenen herkesi İstanbul’da mimarlık aracılığıyla insan ve insan olmayan ortaklıklara dair garip durumları keşfetmeye, haritalamaya ve kolektif ve oyunlu yollarla diğer beklenmedik olasılıkları araştırmaya ve spekülatif anlatılar aracılığıyla kurmaya davet ediyor.

[TR]

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde gerçekleşecek olan ve mimarlık, sosyoloji, antropoloji, sanat, kültürel coğrafya, kentsel tasarım ve planlama, peyzaj mimarlığı, edebiyat alanları ile diğer tüm ilgili alanların yeni mezun, 3. ve 4. sınıf ve yüksek lisans öğrencilerinin katılabileceği uluslararası atölyenin son başvuru tarihi 7 Ağustos 2022.

Detaylı bilgi ve başvuru için: https://speculativenematodeistanbul.wordpress.com/

Sorularınız için: [email protected]

Instagram: speculativenematode

[ENG]

Organised by Aslıhan Şenel, Öykü Şimşek and Elif Nur Adıgüzel, “Speculative nematode [in Istanbul]: oddly possible narratives for living together” invites you to explore and map odd instances of human and non-human collaborations through architecture in Istanbul. Speculative Nematode will do more than acknowledging the existing situations, but also seek collective and playful ways of speculatively narrating other “oddly possible ways of living together” within a more-than-human world. Students in fields of architectural and spatial studies (architecture, landscape architecture, urban design, cultural geography, literature, arts, …) in their later years (Bachelor 3rd-4th year and Post Graduate) from around the world are invited to apply.

For further information and applications: https://speculativenematodeistanbul.wordpress.com/

For further questions: [email protected]

Instagram: speculativenematode

Etiketler

Bir cevap yazın