Arredamento Sergisi – Bülent Erkmen’in Konuşması

Arredamento tarafından SALT iş birliğiyle gerçekleştirilen 300 Sayı / 27 Yıl / 1 Dergi / Arredamento (Dekorasyon + Mimarlık) sergisi paralelinde, 25 Şubat Cumartesi günü saat 15.00'de Bülent Erkmen SALT Galata'da bir konuşma yapacak.

27 yılda 300 sayıya ulaşan Arredamento dergisinin tüm kapaklarını tasarlayan Bülent Erkmen konuşmasında, 160 örnek üzerinden kapak çalışmalarına dair yorumlarını paylaşacak; tasarım hikâyelerinin yanı sıra aralarındaki ilişki ve ilişkisizlikleri anlatacak.

Bülent Erkmen 1972 yılında İstanbul Devlet Güzel Sanatlar Akademisi Grafik Sanatlar Bölümü’nden mezun oldu. Grafik tasarımın tüm alanlarının yanı sıra, marka danışmanlığı, üç boyutlu nesne tasarımı, sergileme tasarımı ve tiyatro alanlarında üretim yaptı. 1980’lerden bu yana katıldığı yurt içi ve yurt dışı sergi ve yarışmalarda yüzü aşkın ödül kazandı. Çalışmaları uluslararası yayınlarda yer alan Erkmen, yurt içi ve yurt dışında panel ve seminerlere katıldı, bildiriler sundu, kişisel sergiler açtı. Sekseni aşkın işi Fransa, İsviçre, ABD, Almanya, Finlandiya ve Polonya’nın grafik tasarımla ilgili müzelerine alındı. Çeşitli gazete ve televizyon kanalları ile süreli yayınlarda grafik tasarım konuları ve kendi çalışmalarıyla ilgili makale, araştırma ve konuşmaları yayımlandı. AGI (Alliance Graphique Internationale) üyesi ve Reklamevi’nin kurucu ortaklarından olan Erkmen 1995’te BEK Tasarım ve Danışmanlık’ı kurdu; 1975’ten 2015’e, bugünkü adıyla Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nde öğretim üyesi olarak görev yaptı.

Etiketler

Bir cevap yazın