Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması – Online Program

Eylül ayından itibaren ANAMED tarafından sunulacak olan "Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması" online programı, kültür varlıklarıyla bağlantılı alanlarda çalışan profesyonellerin bilgi ve kapasitelerini artırmayı hedefliyor.

Önümüzdeki Eylül ayından itibaren ANAMED tarafından sunulacak olan “Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” online programının içeriği Ankara İngiliz Arkeoloji Enstitüsü (BIAA) yönetimindeki SARAT Projesi (Safeguarding Archaeological Assets of Turkey) tarafından, Koç Üniversitesi Anadolu Medeniyetleri Araştırma Merkezi (ANAMED) ve Uluslararası Müzeler Konseyi İngiltere Şubesi (ICOM UK) iş birliğiyle hazırlanmıştır. SARAT projesi, “Eğitim, Beceri Geliştirme ve Farkındalık Yaratma” kategorisinde 2020 Europa Nostra Ödülü’ne layık görülmüştür. Program Koç Üniversitesi Online Programlar tarafından sağlanan uzaktan erişim platformu üzerinden sunulmaktadır.

“Arkeolojik Varlıkların Korunması ve Kurtarılması” online programı, kültür varlıklarıyla bağlantılı alanlarda çalışan ve tercihen arkeoloji, müzecilik, sanat tarihi, kültürel miras, tarih, konservasyon, mimarlık, şehir planlama, turizm gibi konularda eğitim almış profesyonellerin bilgi ve kapasitelerini artırmayı hedeflemektedir.

Program ücretsizdir ve eğitim dili Türkçedir. 

Ayrıntılı bilgi için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın