Argos in Cappadocia, Mekanın Ruhu; Ruhun Mekanı

ACE Mimarlık, P'not Etkinlikler Dizisi kapsamında, 18 Nisan Perşembe günü "Argos in Cappadocia, Mekanın Ruhu; Ruhun Mekanı” başlıklı semineri ile Aslı Özbay’ı konuk ediyor.

ACE Mimarlık, P’not Etkinlikler Dizisi kapsamında, “Argos in Cappadocia, Mekanın Ruhu; Ruhun Mekanı” başlıklı semineri ile Kapadokya’da Koruma, Mimarlık ve ‘ACADEMIA’ üzerine değerli görüşlerini ve birikimlerini katılımcılarla paylaşacak olan Aslı Özbay’ı konuk ediyor.

18 Nisan Perşembe akşamı saat 19:30’da Ace Ofis’te yapılacak olan sunuma dinleyici olarak katılmak için 0312 439 68 38-39-40-41 numaralı telefonlardan Ace Mimarlık’a ulaşılabilir. Etkinlik, katılamayanlar için Ace Mimarlık’ın Instagram ve Facebook hesaplarından canlı olarak yayınlacaktır. Gelecek etkinlikler ise firmanın tüm sosyal medya hesaplarından güncel olarak takip edilebilir.

Aslı Özbay

1964 Ankara doğumlu. Mimarlık eğitimini İstanbul Güzel Sanatlar Akademisi’de (şimdi MSGSÜ) 1987’de tamamladı. Restorasyon alanında yüksek lisans derecesini ODTÜ’den aldı. Meslek hayatının ilk bölümünde (1987-2002) ağırlıkla meslek örgütlerinde, mimarlıkla ilgili yayın ve etkinlik organizasyonlarında görev aldı: Mimarlar Odası, Serbest Mimarlar Derneği, Mimarlar Derneği 1927, Şevki Vanlı Mimarlık Vakfı ve Yapı-Endüstri Merkezi gibi kuruluşlarda çalıştı.

2002’de TH-İDİL Mimarlık, Şehircilik ekibi ile birlikte, Mustafapaşa-Sinasos Koruma Amaçlı İmar Planı vesilesiyle Kapadokya’da çalışmaya başladı. O tarihten bu yana, ağırlıkla Kapadokya’da ve restorasyon içerikli olmak üzere, çok sayıda proje ve uygulamanın içinde yer aldı.

2010’dan beri, Uçhisar’daki Argos Yapı ve Atölye Argos firmaları bünyesinde yapılmakta olan proje ve uygulama çalışmalarını yönetiyor.

Etiketler

Bir cevap yazın