Argos in Cappadocia – LAÜ

Lefke Avrupa Üniversitesi Mimarlık Bölümü, 2018-2019 Bahar Akademik Dönemi sunumları kapsamında, 29 Nisan 2019 tarihinde "Argos in Cappadocia" sunumu ile Aslı Özbay'ı konuk edecek.

Akademik bilgi ve pratiğin bütün içerisindeki uyumuna inanan LAÜ Mimarlık Bölümü, profesyonel hayatta mimarlığa katkı koyan meslektaşları mimarlık öğrencileri ile bir araya getirmeyi hedeflemektedir. “Özgür ve Özgün Mimarlık” temasını vizyon olarak benimseyen LAÜ Mimarlık Bölümü, mimarlık öğrencilerinin popüler kültürün etkilerinden çıkarak özgürleşmelerini ön planda tutmaktadır. LAÜ Mimarlık Bölümü, bu vizyon ile özgün düşünmenin sırlarını meslektaşlardan dinleyebilmek adına düzenlediği sunumlar ile meslektaşları ve mimarlık öğrencilerini buluşturmaktadır.

Mimari bir paylaşım platformu çerçevesinde, Aslı Özbay’ın Ulusal Mimarlık Sergisi Yapı Koruma Dalında ödüllü Argos in Kapadokya Projesi’nin konuşulacağı sunum; yeniden dönüşüm, mimarlık hafızası ve özgün restorasyon konuları üzerine öğrencileri ve meslektaşları 29 Nisan’da düşünmeye davet ediyor.

Etkinliklere katılım herkese açıktır.

Etiketler

Bir cevap yazın