ARCHTHEO ’13: Sources of Creativity – Autonomy & Function

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, 4-5 Aralık tarihlerinde Doğu Akdeniz Akademik Araştırmalar Merkezi (DAKAM) ile işbirliği içerisinde düzenlenen ARCHTHEO ’13 / Mimarlık Kuramı Konferansı’na ev sahipliği yapacak.

2011 ve 2012 yıllarında “Kuram için Kuram” ve “Ev & Konut” temalarında düzenlenmiş olan ARCHTHEO Konferansları boyunca iki yüz elliden fazla akademisyenin sunumu gerçekleştirildi ve bildiriler dört cilt halinde yayımlandı.
 
Mimarlık Kuramı alanında dünyada kendine özel bir yer edinmeye başlamış olan ARCHTHEO Konferansı, bu yıl “Yaratıcılığın Kaynakları: Özerklik ve İşlev” temasını gündeme getirecek.
 
Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin ev sahipliğinde ve Doğu Akdeniz Akademik Araştırmalar Merkezi’nin teknik sorumluluğunda düzenlenen Sonbahar 2013 Akademi Festivali’nin 7. etkinliği olan ARCHTHEO Konferansı kapsamında, mimarlık kuramı ekseninde sanat, psikoloji ve sosyoloji konularına uzanan geniş bir çerçevede sunumlar gerçekleştirilecek.
 
4-5 Aralık 2013 tarihlerinde Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, Fındıklı Kampüsü, Sedad Hakkı Eldem Oditoryumu’nda gerçekleştirilecek ARCHTHEO ’13 Konferansı konuyla ilgilenen herkesin katılımına açık.
 
Etkinlik dili İngilizce.

Etiketler

Bir cevap yazın