Architects Love Media & Media Loves Architects – Panel

Anylab Deneysel Stüdyo tarafından organize edilen, 17 Haziran akşamı yapılacak “Mimarlar Medyayı, Medya Mimarları Seviyor, Peki Geçinebiliyorlar mı?” panelinde, Londra Mimarlık Festivali’nin teması “güç” kavramına referansla mimarlık ve medya ilişkisi üzerinden bir tartışma yürütülecek.

Etkinliğin tanıtım metninden:

Londra Mimarlık Festivali bu sene çevrimiçi etkinlikler, bina turları ve farklı dijital araçları kapsayan zengin etkinlik programı ile “LDF Digital” olarak organize edildi.

İstanbul ve Londra’da çalışmalarını sürdüren Anylab Deneysel Stüdyo tarafından organize edilen “Mimarlar Medyayı, Medya Mimarları seviyor, peki geçinebiliyorlar mı?” panelinde Londra Mimarlık Festivali’nin bu senenin teması “güç” kavramına referansla mimarlık ve medya ilişkisi üzerinden bir tartışma gerçekleşecek. Bu çevrimiçi etkinlikte konuşmacılar kendi bakış açıları ve disiplinlerinden “medya” kavramını nasıl tanımladıklarını; mimarlık bağlamında medyayı sadece bir araç mı, yoksa bir diyalog ve tartışma yaratan bir platform olarak mı gördüklerini paylaşacaklar.

17 Haziran Salı günü Türkiye saati ile 20:00’da gerçekleşecek etkinlikte; Sam Jacob Studio Kurucusu, UIC ve Yale Mimarlık bölümlerinde öğretim üyesi, Mimar Sam Jacob; Unscene Architecture Kurucu Ortağı, Architectural Association Public Programlar Koordinatörü ve 2021 Venedik Mimarlık Bienali İngiltere Pavyonu Küratörü, Mimar Manijeh Verghese; Fotoğrafçı, Film yapımcısı ve Clickclickjim Kurucusu Jim Stephenson, Bricks and Mortals kitabının yazarı, New Architecture Writers direktörlerinden, Architecture Review Editörü Tom Wilkinson; Design Haus Liberty Kurucusu, Vivahouse Kurucu Ortağı Mimar Dara Huang ve Mimari İletişim Uzmanı, ACAN Koordinatörü ve Negroni Talks Organizatörü Bobby Jewell; Podcast Sunucusu ve Anylab Kurucusu Mimar Nurgül Yardım’ın moderatörlüğünde bir araya gelecek.

Etkinlik dili İngilizce olan ve ücretsiz olan konuşmaya buradan kayıt olabilir ve ardından e-posta adresinize gönderilen bağlantı ile yayına giriş yapabilirsiniz. Etkinliğin detayı ve LFA Digital’daki diğer etkinlikler için tıklayınız.

Sosyal Medya Hesapları
London Festival of Architecture – @LFArchitecture, @londonfestivalofarchitecture
Sam Jacob – @_samjacob, @_samjacob
Jim Stephenson – @clickclickjim@clickclickjim
Tom Wilkinson – @tmowilkinson, @tmowilkinson, @ArchReview, @thearchitecturalreview
Nurgül Yardım – @nyardim, @nyardim, @anylabco, @anylabco
Dara Huang – @dara_huang , @dhliberty
Manijeh Verghese – @manijeh.verghese , @unscenearchitecture, @aaschool

Etiketler

Bir cevap yazın