Arabaları Çiziyoruz! Kumbaraları Açıyoruz!

Kadıköy’ün Simit ve Çiçek Tezgahları TAK’ın TasarlaTAK programı ile değişti. Yeni tasarımlar çok yakında sokaklara çıkacak. TAK şimdi de Kadıköy’ün kestane ve mısır arabalarıyla beraber oyuncak ve kitap kumbaralarını tasarımcıların önerilerine açıyor.

Beklenti

Tasarımcılardan, seyyar mısır ve kestane arabaları için satıcıların ve müşterilerin konforu gözetilerek “Kadıköy”e özel, Kadıköylülük ruhunu yansıtacak çağdaş, dayanıklı, ekonomik ve hijyenik seyyar arabalar tasarlanması beklenmektedir. Bu çalışmaya katılmak için tasarım disiplini eğitimi almış olmanız gerekmese de endüstriyel tasarım süreçlerine ve yaklaşımlarına aşina olmanız beklenmektedir.

Bu çalışma ile ayrıca Kadıköy’ün bazı noktalarında yer alacak oyuncak ve kitap toplama kumbaralarının da tasarımı gerçekleştirilecektir.

TAKdim

Çalışmalar iki ve üç boyutlu bilgisayar ortamında çizim ve gerçekçi modellerle sunulacaktır. Üretim detayları ayrıca çizilmeli, yaklaşık maliyetler hesaplanmalıdır.

TAKdir

Benimsenen tasarımlar Kadıköy Belediyesi tarafından uygulamaya geçirilecek, tasarım bedeli Kadıköy Belediyesi ve uygulamacı tarafından tasarımcıya ödenecektir.

TAKvim

İlk çalıştay 11 ARALIK / ÇARŞAMBA 17.00 – 18.30’da yapılacaktır. Çalışmanın süresi 1 aydır.ı

Başvuru

Katılımcı olmak isteyen tasarımcıların [email protected] adresine iletişim bilgileriyle başvuruda bulunmalarını rica ederiz.

Destekçiler

Kadıköy Belediyesi

Etiketler

Bir cevap yazın