“AOÇ Alanları Değerlendirme Projesi Uluslararası Fikir Yarışması” Kolokyumu

“AOÇ Alanları Değerlendirme Projesi Uluslararası Fikir Yarışması” nın kolokyumu 5 Ekim Pazartesi günü saat 17.30'da Ankara Mimarlar Odası Şubesi'nde yapılacak.

Kent Düşleri 9 kapsamında düzenlenen “AOÇ Alanları Değerlendirme Projesi Uluslararası Fikir Yarışması”  Kolokyumu, Mimarlık Haftası Etkinlikleri kapsamında 5 Ekim Pazartesi günü saat 17.30 ‘da TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi 5. Kat Toplantı Salonunda yapılacak.

Kent Düşleri Mimari Fikir Yarışmaları:

TMMOB Mimarlar Odası Ankara Şubesi, Ankara kentinde tarihsel sosyal ve mimari değeri olan, yapıların ve alanların kamusal işlevlerle yeniden kente kazandırılması amacıyla “Kent Düşleri” adı altında mimari fikir yarışmaları düzenlemektedir. Bugüne kadar Ulucanlar Merkez Kapalı Cezaevi, Hasanoğlan Yüksek Köy Enstitüsü, Zonguldak Kömür Yıkama Tesisleri, Kızılay Meydanı ve Çevresi, EGO Hangarları, Mamak’ta Sosyal Konut ve Mamak Cezaevi  ve Saraçoğlu Mahallesi’ne yönelik fikir projesi yarışmaları açılmış, kentsel ölçekte gündem oluşturularak, bu yapıların bir bölümünün kamusal kullanımlarla yeniden işlevlendirilmesine olanak sağlanmıştır.

Kent Düşleri Proje Fikir yarışmalarından dokuzuncusunun konusu, Atatürk Orman Çiftliği yerleşkesinin kuruluş ilkelerine uygun olarak kente kazandırılması, korunması ve yaşatılması olarak belirlenmiştir.

Kolokyum hakkında daha ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın