Ankara’yı Değiştiren Projeler Forumları 6/10: KEYPARK / Şehir Dışı Yerleşim Alanlarında Ticari Yapılar

TSMD – MİMARLIK MERKEZİ’NİN 2013 senesi itibariyle Seranit Yapı Grubu sponsorluğuyla başlattığı ANKARA’YI DEĞİŞTİREN PROJELER 10/10 FORUMLARI, KEYPARK ile devam ediyor.

TSMD Mimarlık Merkezi, her ay yapılmakta olan yeni bir proje üzerinden, tüm katılımcılarıyla beraber, kenti, ana aksların dinamiğini, gelişimini, değişimini, mevcut ve gelecek öngörülerini tartışıyor.

Her ay, bir güncel proje, MİMARLIK MERKEZİ’NDE tasarımcısı, işvereni, yatırımcısı, yüklenicisi, işletmeci/pazarlamacısı ve ilgili tüm tarafları ile sunulmaya ve tartışılmaya devam ediyor.Forumlar, tüm mimarlık ve sektör paydaşlarını sağlıklı bir diyalog ve eleştiri ortamı için bir araya getirmeyi, mimarlık öğrencileri ve meslek pratiğinin yeni katılımcıları için, mesleki karar, üretim ve süreçlere dair tüm aşamalar , sorunlar ve çözümlerin tarafların ağzından dinlenebileceği paylaşımcı bir ortam sunmayı amaçlıyor.

SERANiT Yapı Grubu sponsorluğuyla hayata geçirilen, ANKARA’YI DEĞİŞTİREN PROJELER 10/10 forum serisinin altıncısı; ‘Şehir Dışı Yerleşim Alanlarında Ticari Yapılar’ teması altında, KEYPARK Projesinin sunumu ile, bu ay, şehir dışı yerleşimlerde ticari yapıları, ticaretin son 10 yılda değişen ölçeği ve yapısını, ölçeği içerisinde yeni önermeler , sosyal mekanlar yaratma eğilimini, çevre entegrasyonunu, ticari yapıların değişkenlerini ve girdilerini tartışıyoruz.

ANKARA’YI DEĞİŞTİREN PROJELER 6/10 ‘Şehir Dışı Yerleşim Alanlarında Ticari Yapılar’, tüm ilgililerin katılımına açık olarak 13 Haziran 2013 de TSMD- MİMARLIK MERKEZİ’NDE.

Program

19:00 AÇILIŞ KONUŞMALARI

YEŞİM HATIRLI / TSMD Yönetim Kurulu Başkanı

Y. MİMAR ÖNDER KAYA / Moderatör

19:10 PLANCI, MİMAR ve YÜKLENİCİ GÖZÜYLE KEYPARK TİCARİ YAPILARI

DOÇ.DR. BANU AKSEL
ODTÜ Şeh. Ve Böl. Planlama / Kent Merkezinin Çözülme Sürecinde AVM’ler

Y.MİMAR GÜL GÜVEN
Proje Müellifi

Y.MİMAR FATİH ERDUMAN
Yürütücü Mimar

YÜKSEL KONKAN
İnşaat Mühendisi

SELAMİ DEMİRALP
Peyzaj Mimarı

20:10 SORULAR – CEVAPLAR

20:30 KOKTEYL PROLONGE 

Etiketler

Bir cevap yazın