AnkaraAks – Yeni Avrupa Bauhaus’u

AnkaraAks ve AB Bilgi Merkezi – EU Infopoint iş birliği ile gerçekleştirilen, "Yeni Avrupa Bauhaus'u: #YeniliğinGençRuhu" projesi 28 Haziran – 5 Temmuz 2021 tarihleri arasında yapılacak.

Yeni Avrupa Bauhaus’u, tasarımın günlük  sorunlara çözüm bulmasına olanak sağlamak için bilim ile teknoloji, sanat, kültür ve kapsayıcılık arasındaki sınırları ortadan kaldırmayı  amaçlayan yaratıcı bir girişim olarak kurgulanıyor. Avrupa Birliği Türkiye Delegasyonu ve Almanya Büyükelçiliği desteğiyle hayat bulan proje, kentle ilişkili tüm alanlardan gençlerin, YeniAvrupaBauhausu ve ABYeşilDüzen kapsamında, geleceğin sürdürülebilir şehirlerini tasarladığı bir proje olmayı hedefliyor.

Proje, uluslararası katılımcılarla birlikte Türkçe ve İngilizce olarak düzenlenecek çevrimiçi seminerleri ve fiziksel mekanda yüz yüze yapılacak atölyeleri kapsıyor.  “Geçmiş”, “Günümüz” ve “Gelecek” olmak üzere üç kısma bölünen proje  kapsamında 9 seminer, 8 atölye ve bir de yoga pratiğinin yanı sıra  kapanış etkinliğine eşlik eden bir de sergi yer alıyor. Birer kavram olarak Bauhaus ve gençlik etrafında şekillenen etkinlik içerikleri farklı disiplinlerden birçok uzmanı ağırlıyor.

Proje ve program hakkında detaylı bilgi edinmek ve en güncel gelişmelerden haberdar olmak için Yeniliğin Genç Ruhu’nun Instagram hesabını takip edebilir, kayıt için kayıt formuna ulaşabilirsiniz.

 

Etiketler

Bir cevap yazın