Ankara Fotoğrafları Sergisi

Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğü'nün 1930'lu yıllardan bu yana titiz çalışmalarla oluşturduğu arşivinden derlenen Ankara fotoğrafları sergisi bugün 27-31 Aralık 2016 tarihleri arasında görülebilir.

Sergi, Mustafa Kemal Atatürk’ün başkente gelişinin 97’nci yılı etkinlikleri çerçevesinde, bugün TBMM Mustafa Necati Kültür Evi’nde açılıyor.

31 Aralık’a kadar ziyaret edilebilecek sergide, 42 kare fotoğraf eşliğinde Ankara’nın sosyal, kültürel, ekonomik, siyasi ve mimari yaşantısında nelerin değiştiği gözler önüne seriliyor.

1930’lardan 1960’lı yıllara kadar uzanan bir dönemin kapısını aralayan BYEGM, Ankara Garı, II. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Ulus Meydanı, Ankara Kalesi, Gençlik Parkı, Atatürk Bulvarı, Atatürk Orman Çiftliği, Çubuk Barajı, Ballıkpınar köyü, Anıtkabir ve daha birçok farklı mekanın öyküsünü anlatan fotoğraflardan oluşan çalışmayla, yaşayan bir Ankara’yı, bugünle buluşturuyor. Sergi, kimileri için nostalji, kimileri için hiç bilmediği bir zamana yolculuk imkanı sunuyor.

Etiketler

Bir cevap yazın