Akdeniz / Gıda / Tasarım Sempozyumu

İzmir Ekonomi Üniversitesi yedi sene aradan sonra Tarıma Dayalı Sanayilerde Ürün ve Hizmet Tasarımı Sempozyumu ve Sergisi organizasyonuna tekrar ev sahipliği yapıyor.

İlk sempozyumda ana konsept olarak zeytinyağı-şarap-tasarım işlenirken 2012’nin konsepti Akdeniz-gıda-tasarım olarak belirlendi. Bu çerçevede sempozyum temaları tüketici/üretici, yerel/küresel, ham/işlenmiş, hizmet/ürün, yavaş/hızlı; konu başlıkları ise tasarım yönetimi, deneyim tasarımı, gıda tasarımı, mutfak sanatları, ambalaj tasarımı, ürün tasarımı, hizmet tasarımı, mekansal tasarım, görsel iletişim tasarımı olarak tanımlandı. Bu geniş çerçevede tasarımcıları, akademisyenleri ve araştırmacıları bir araya getirmeyi ve ortak bir paylaşım zemini oluşturmayı amaçlayan sempozyumda bildirilerin yanı sıra sergi ve atelye çalışmaları da yer alacak. İzmir Ekonomi Üniversitesi Endüstriyel Tasarım Bölümü, Mersin Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü ve Politecnico di Milano INDECO Bölümü koordinatörlüğünde gerçekleşecek etkinliğin yeri İzmir Ekonomi Üniversitesi Balçova Yerleşkesi olarak belirlendi. Victor Margolin, Anna Meroni gibi dünyanın önde gelen tasarım tarihçisi ve tasarımcılarının davetli konuşmacı olduğu sempozyuma uluslararası arenada kabul gören pek çok tasarımcı, mimar, akademisyen, sektör temsilcisi, gıda uzmanı ve tasarımcısının katılması öngörmekteyiz.

26-27-28 nisan 2012 tarihlerinde gerçekleşecek sempozyuma katılım ve bilgi almak için http://fadf.ieu.edu.tr/agd2012 adresine başvurulabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın