Adaya Bi Gitmeli

UMÖB'16 ekibi tarafından, Temmuz ayındaki buluşma öncesinde düzenlenecek mimarlık öğrencilerinin üzerine sıkça düşündüğü soruları konu alan forum dizisinin ikincisi 14 Mayıs 2016 Cumartesi günü Heybeliada'da yapılacak.

Etkinliğin tanıtım metninden;

Son yıllarda şehirlerde kent ölçeğinin ani değişimi ve büyüme hali, kenti ve içindekileri kimliksizleştirmekte ve de kentte yeni ‘yabancı’lar yaratmaktadır. Bu ‘yabancı’ halin en çok hissedildiği noktalardan biri de gerek şehre olan mesafesi, gerek kent dinamiklerinden kopukluğu, gerekse tüm bu dönüşümün haricinde kalan yalnızlığıyla adalardır. Peki, ada neresidir? Adalılar kimlerdir? Kentli ve adalı ayrımı hangi noktada ortaya çıkar? ‘Yabancı’ kimdir? Ada, kente ait midir, kentte bir nokta mıdır? Adada turist kimlerdir? Kent ve ada ilişkisinin yarattığı sonuçlar ve etkileri neler olabilir?

UMÖB’16 ekibi olarak, ada ve kent arasındaki bu belirsiz ilişkiyi mimarlar, şehir plancıları ve adalılarla bir araya gelerek konuşmak, tartışmak istediğimiz bu ikinci foruma herkesi davet ediyoruz!

Katılım için umobonalti@gmail.com adresine sayının belirlenmesi adına mail atılması gerekmektedir.

Etiketler

Bir yanıt yazın