4.Uluslararası Denizli Cam Bienali

Teması "dönüşüm" olan 4.Uluslararası Denizli Cam Bienali, 5-6-7 Mayıs tarihlerinde Eski Sümerbank Binası'nda gerçekleşecek.

Bienal ziyaretçileri; cam sanatçılarının çalışmalarını yakından izleyebilecek, “Yapım Aşamasında” teması ile neon cam tekniğini görebilecek, konferanslara ve cam sergilerine katılabilecekler.

Mauro Bonaventura , Simone Crestani, Julie Anne Denton ve Tom Galbraith alevle çalışma tekniğinde soda ve borosilikat camı kullanarak yeni ufuklar açarken, František Janák & Martina Janakova kalıpla şekillendirme tekniğinde, Heyecan Ural ise vitray tekniğinde çalışmalarıyla bienalde yer alacak.

Konferanslarda, Tülin Akgül sanatta modern bir malzeme olarak cam ve stüdyo camcılığı, Kazimierz Pawlak Avrupa’da atölye cam hareketinin gelişimi,
Fatih Duruerk ise füzyon tekniğinin detayları hakkında , František Janák ise kalıpla şekillendirme cam tekniğinin detayları hakkında bilgi verirken;
Julie Anne Denton ,Heyecan Bakır Ural,Tom Galbraith ,Simone Crestani ve Mauro Bonaventura sanat görüleri ve eserlerini paylaşacaklar.

“Camla Seramiği Birleştirme” paneli, Seramik ve Cam Bünyeler Paneli Ergün Arda moderatörlüğünde ,Çanakkale 18 Mart Üniversitesi, Yeditepe Üniversitesi, Pamukkale Üniversitesi ve Kale Seramik ilgili proje birimlerinde yer alan İmren Can , Özgün Günyar ve “Cam-Seramikler: Bilim ve Teknolojisi” kitabının da yazarı olan Prof. Dr. Volkan Günay’ın katılımları ile gerçekleşecek.

Bienal kapsamında ayrıca üç farklı cam sergisi gerçekleşecek: “Dönüşüm” temalı, 30 cam sanatçısının katılımı ile gerçekleşecek olan karma cam sergisi, Zeki Akakça’nın vizöründen CAM fotoğrafları sergisi ve Denizli Hakkı Dereköylü Güzel Sanatlar Lisesi öğrencilerinin “Bence Cam…” konulu resim sergisi izleyicilerle buluşacak.

Yeşim Sanatçı, Kaan Çil ve Ömer Meral gibi Profesyonel Türk cam ustaları ve sanatçıları cam gösterileri yapacaklar. 

Ziyaretçiler de etkinlikte asistanların yardımıyla ücretsiz olarak cam işleme deneyimi yaşayabilecekler.

Bu etkinliklerin yanı sıra rehber eşliğinde, Pamukkale, Hierapolis, Laodikya, Denizli Cam Fabrikası gezileri yapılacak. 

Ayrıntılı bilgiye cambienali.denizli.bel.tr adresinden ulaşılabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın