4. Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu

Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi, İç Mimarlık Bölümü tarafından iki yılda bir düzenlenen Ulusal İç Mimarlık Sempozyumuları'nın dördüncüsü, 6-8 Mayıs 2015 tarihleri arasında MSGSÜ Sedat Hakkı Eldem Oditoryumu'nda gerçekleşecek.

Teması “Mekan Tasarımında Disiplinlerarası Yaklaşımlar” olarak belirlenen sempozyum öncelikle; iç mimarlık mesleğinin taşıdığı işlevsel ve sanatsal özellikler göz önüne alındığında başta mimarlık, mühendislik, güzel sanatlar, endüstri ürünleri tasarımı, felsefe, sosyoloji, psikoloji olmak üzere pek çok disiplinle ilişkiyi güçlendirmeyi hedefliyor. İç mimari tasarımda verimliliği sağlamanın ön koşulu hiç kuşkusuz farklı disiplinlerle kurulacak programlı ilişkilerle mümkün.

Yaşamı yeniden biçimlendirerek değişime imkan tanıyan her alanda ve yaratıcılığın gelişiminde disiplinler arası iş birliğinden yararlanmanın gerekliliği yadsınamaz. D.N.Perkins’in “Disiplinlerin kesiştiği noktada yenilik olasılığı artar” diyerek vurguladığı gibi 4.Ulusal İç Mimarlık Sempozyumu da iç mimari tasarıma yeni açınımlar kazandıracak bir platform oluşturacak.

Sempozyumda; belirlenen tema kapsamında değerlendirilerek, bilim kurulu tarafından seçilen bildiriler, üç gün boyunca sunulacak ve tartışılacak. Konu ile ilgili panel ve söyleşilerin yanı sıra sanatsal performansları ile de bilimsel toplantılar arasında ayrıcalıklı bir konumda olan etkinlik, 8 Mayıs 2015 Cuma günü sona erecek.

Etiketler

Bir cevap yazın