4. Kültür Mirası Atölyesi – Edirne Açıkhava Amfisi Geleceğin Mimarlarını Yetiştiriyor: Kültür Mirası Çalıştayı

Teması “Edirne’nin kültür aksları” olarak belirlenen 4. Uluslararası Edirne Açıkhava Amfisi Geleceğin Mimarlarını Yetiştiriyor Kültür Mirası Çalıştayı 5 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında yapılacak. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen çalıştaya son başvuru tarihi 1 Eylül 2022.

 

Etkinlik Metni:

Kültür mirası sadece geçmişimize değil geleceğimize de ışık tutmak için önemli bir kaynaktır. Geleceğin mimarları yetişirken tarihlerini, tarihsel zenginliklerini, kültürel miraslarını tanımalı, özümsemeli ve sahip çıkmalıdır. İlk kez 2017’de sahip olduğu farklı dönemlerden eşsiz kültür mirası ile “Edirne’nin geleceğin mimarları için bir açıkhava amfisi” olduğunu söyleyerek başladığımız çalıştayın dördüncüsü bu yıl 5 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleştirilecektir. Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi tarafından düzenlenen 4. Uluslararası Edirne Açıkhava Amfisi Geleceğin Mimarlarını Yetiştiriyor Kültür Mirası Çalıştayının bu yılki teması “Edirne’nin kültür aksları” olarak belirlenmiştir.

5 – 9 Eylül 2022 tarihleri arasında çalıştayın temasına yönelik olarak alanında uzman akademisyenler tarafından çevrimiçi eğitim seminerleri verilecektir. 12 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında Edirne’de Trakya Üniversitesi ev sahipliğinde çalıştayın temasına yönelik seminer eğitimleri ve atölye çalışmaları gerçekleştirilecektir. Atölye çalışmaları kapsamında kentin uluslararası, ulusal ve kentiçi kültür aksları araştırılacak ve atölye yürütücüleri yönetiminde fikir projeleri geliştirilecektir.

Çalıştaya başvurular ve katılım ücretsizdir. Çalıştay süresince 4 gece katılımcıların konaklama, sabah kahvaltısı, öğle yemeği ve akşam yemeği Trakya Üniversitesi tarafından sağlanacaktır. Çalıştaya katılım kontenjanla sınırlıdır.

5 – 16 Eylül 2022 tarihleri arasında gerçekleşecek olan çalıştay, 16 Eylül 2022 tarihinde Trakya Üniversitesi Mimarlık Fakültesi binasında açılacak sergi ve katılım belgesi töreni ile son bulacaktır.

Katılım Koşulları

Kontenjan 10 öğrenci ile sınırlıdır. Katılımcıların çalıştaya şahsi dizüstü bilgisayarları ile katılmaları gerekmektedir. Üniversitelerin Mimarlık Fakültesi bünyesindeki Mimarlık, Şehir ve Bölge Planlama, Kentsel Tasarım, Peyzaj Mimarlığı bölümlerinden lisans ve lisansüstü öğrencilerden aşağıdaki özelliklere sahip olanlar başvuru yapabilir:

  • İyi derece 3D Modelleme ve animasyon programlarını kullanabilmek
  • İyi derecede Photohop bilmek
  • Serbest el çizim becerisine sahip olmak
  • İngilizce bilmek

Başvuru Evrakları

Aşağıda belirtilen belgeler en geç 1 Eylül 2022 tarihine kadar tubahatiplercibik@trakya.edu.tr adresine gönderilecektir.

  • Öğrenci Belgesi ve transkript
  • Portfolyo (Eğitim sürecinde yaptığı proje ve diğer çalışmaları ile serbest el çizim görsellerini içermelidir)

Detaylı Bilgi İçin: https://culturalheritage.trakya.edu.tr

Önemli Tarihler

  • Son Başvuru: 1 Eylül 2022
  • Kabul Bildirimi: 2 Eylül 2022
  • Çevrimiçi Eğitim: 5 – 9 Eylül 2022
  • Yüzyüze Atölye Çalışmaları: 12 – 16 Eylül 2022
Etiketler

Bir yanıt yazın