34. Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması

11 - 17 Temmuz tarihleri arasında İstanbul’da düzenlenecek olan 34. Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’na katılım için başvurular açıldı.Son başvuru tarihi 12 Haziran!

Bu yıl farklı bir konsept hazırlayan organizasyon ekibinin etkinlik tanımı şöyle:

Türkiye’nin her yerinden gelecek ve İstanbul’da toplanacak olan tasarım öğrencileri olarak kenti keşfetmek adına 4 farklı rota kurgulanmıştır. Toplam öğrenci sayısı 4’e bölünür, 20- 25’er kişilik gruplar elde edilir. 20-25’er kişilik grupların, 4 gün içinde, 4 farklı rota, 4 farklı yürütücü ile çalışması beklenir. Her bir grubu oluşturan katılımcılar ve rotalarda bekleyen yürütücüler değiştirilmemek üzere, her grup, her gün farklı bir rotada üretim gerçekleştirir. Bu dönüşümlü etkinlik düzeninde amaç, her bir katılımcının tüm yürütücüler ile birlikte iş yapabilmesi ve kentin farklı bölgelerini farklı yöntemlerle deneyimleyebilmesidir. Etkinlik boyunca yürütücüler sabit tutulup, katılımcılar rotalar üzerinde döndürüleceklerdir.’

Ulusal Mimarlık Öğrencileri Buluşması’16 (UMÖB’16) İstanbul etkinliğine katılım için başvurular 29 Mayıs – 12 Haziran 2016 tarihleri arasında gerçekleştirilebilecek. Katılımcı kitapçığına buradan ulaşabilir, siteden etkinlikle ilgili Sıkça Sorulması Muhtemel Sorular’ı inceleyebilirsiniz.

Detaylı bilgi için: www.umob.org

Facebook: umobonalti

Etiketler

Bir cevap yazın