3. Yapı Sektörü Buluşması

TSMD ve Yapı Sektörü Buluşması'nın üçüncüsü 20 Nisan 2012 tarihinde Swissotel'de gerçekleştiriliyor.

Türk Serbest Mimarlar Derneğinin (TSMD), mimarlık ve tasarımın yanı sıra ‘Yapı Sektörü’ ve ‘Kentsel Gelişim Politikaları’ üzerine de çeşitli sergi, konferans ve etkinlik düzenlemek ve ilgili sektörler arası bir iletişim noktası oluşturmak üzere kurmak üzere inşaatına başladığı Mimarlık Merkezi’ne finansal kaynak yaratmak için düzenlenen “TSMD ve Yapı Sektörü Buluşması”nın üçüncüsü 20 Nisan 2012 tarihinde Swissotel’de gerçekleştiriliyor.

AB Bakanlığı’ndan Sivil Toplum Diyalogu Projesi kapsamında alınan hibe ile yaptırılmakta olan Ankara Maketi’nin de sergileneceği Mimarlık Merkezi’nin yapımına, 15 Nisan 2011 tarihinde gerçekleştirilen ilk “TSMD ve Yapı Sektörü Buluşması”ndan elde edilen gelir ile başlanmıştı. Gelenekselleşmesi hedeflenen bu buluşmaların ikincisi, TSMD tarafından, 18 Ekim 2011 tarihinde gerçekleştirildi.

“TSMD ve Yapı Sektörü Buluşmaları”na; yapı sektöründe kendi alanında çalışmalarıyla önde gelen firmalar katılıyor.

1987 yılında kurulan Türk Serbest Mimarlar Derneği (TSMD), Mimarlık mesleğinin öne aldığı değerlerin yaygınlaşması, kentsel çevre bilincinin oluşması ve yapı sektörünün gelişmesi için hizmet veren bir sivil toplum örgütüdür. TSMD üyeleri, yurtiçi ve yurtdışında birçok önemli projenin müellifi olarak öne çıkan mimarlık ofislerinin sahiplerinden ve Türkiye yapı sektöründe etkili olan mimarlardan oluşmaktadır. TSMD üyeleri, tasarladıkları senede yaklaşık 3.500.000 m²’nin üzerindeki yapı büyüklüğüyle, yapı teknolojilerinin uygulanması ve gelişimde de önemli rol oynamaktadır.

Etiketler

Bir cevap yazın