3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı

Demos Fuarcılık'ın Türkiye'de ilk kez düzenlediği "3 Boyutlu Baskı Teknolojileri Fuarı" 12-15 Şubat tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi 11. Hall'de olacak.

1980’li yıllarda temelleri atılmış olan, 3D baskı teknolojisi 2000’li yıllardan itibaren ulaşılabilir hale geldi. Var olan her nesneyi bir çeşit  “klonlama” özelliğine sahip olan bu teknoloji, bilim adamları tarafından zamanla geliştirilerek 21.yüzyılın en iyi icatlarından biri oldu.

3D yazıcılarda üçboyutlu baskı teknolojileri, makine üretiminde, otomotiv sanayinde, yapı işlerinde, aksesuar, ayakkabı tasarımı, endüstriyel ve mimari tasarım, eğitim alanında, bilimsel çalışmalarda, tıp sektöründe vb. birçok alanda kullanılıyor. 3D yazıcı teknolojisi yüksek maliyetli olsa da artık evlere kadar girmeye başladı. İlerleyen dönemlerde hayatımızı oldukça kolaylaştıracak bu teknoloji ile kaybettiğimiz bir eşyamızı, beğendiğimiz bir ayakkabıyı, hayal ettiğimiz her şeyi bu sayede oturduğumuz yerden üretebilir hale geliyoruz.

12-15 Şubat 2015 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde düzenlenecek fuar hakkında daha fazla bilgi almak ve ziyaret etmek için tıklayın.

Etiketler

Bir cevap yazın