21. Yüzyıl Dönümünde Türkiye Mimarlığı

Mimarlar Odası İstanbul Büyükkent Şubesi, Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri'nin bu 14 dönemlik birikimini bu dönem boyunca Türkiye'de mimarlık alanında yaşanan değişim ve dönüşümün değerlendirildiği bir panel ile karşılıyor.

Mimarlar Odası’nın Ulusal Mimarlık Ödülleri ve Sergisi’nin tarihi ve bugüne gelişi hakkındaki kısa bilgilendirmesinden sonra başlayacak panelde Sinan Omacan’ın moderatörlüğünde Ersen Gürsel, Haydar Karabey, Boğaçhan Dündaralp ve Güven Arif Sargın konuşacak.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri Nedir?

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, 26 yıl önce 1988 yılında 400. ölüm yıldönümü nedeniye Mimar Sinan’ın anısına adanmıştı.

Mimarlar Odası tarafından bir gelenek başlatılmış ve 2 yıllık periyotlarla Türkiye Mimarlığının birikimi bu sergiler ve yayınları aracılığı ile meslek ortamı ile ve kamuoyu ile buluşmasına olanak sağlanmıştı.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri bu yıl 14. dönemini tamamladı. 26 yıla yayılan bu süreçte, yüzlerce mimar, yüzlerce eserle bu sergiye katılım sağladı, yine pek çok meslektaşımız bu organizasyonda görev aldı, yüzü aşkın eser ve mimar ödül aldı.

Ulusal Mimarlık Sergisi ve Ödülleri, 26 yıllık bu birikim ile, Türkiye Mimarlığı’nın uzun ve oldukça önemli bir dönemine tanıklık etti ve belgeledi.

Etiketler

Bir cevap yazın