2. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı

İstanbul Tasarım Merkezi'nin düzenlediği, 2. Uluslararası İslam Sanatında Geometrik Desenler Çalıştayı "Selçuklu'nun İzinde.." isimli program 21-27 Eylül tarihleri arasında gerçekleştirilecek.

Açılış programı ve konuya dair düzenlenecek panel programının ardından dünyanın çeşitli yerlerinden gelmiş olan uzmanların katılımlarıyla toplam yedi gün boyunca konu derinlemesine ele alınacak. Program; konferans ve seminerler, uygulamalı atölyeler, sergiler ve teknik gezilerden oluşan bir faaliyet takvimiyle hayata geçirilecek.

Bu yıl ikincisi gerçekleştirilecek olan bu çalıştay sonrasında, devamında yapılması öngörülen programlara ışık tutması düşüncesiyle etkinlik sürecinin tamamını anlatan bir bülten ve yapılmış olan sunumların ve konuya dair yazılmış makalelerin bir araya getirilmesiyle bir kitap çalışması hazırlanması öngörülüyor.

Katılım Şartları:

  • Açılış programı ve panel herkesin katılımına açıktır.
  • Belirli sayıda katılımcının kabul edileceği çalıştay programına katılım ücretsiz ve kayıtla gerçekleştirilecektir.
  • Katılımcılar, ilan edilen tarihler arasında, CV ve programa katılmayı neden istediklerine dair bir motivasyonla online kayıt yaptıran adaylar arasından seçilecektir.
  • Eşit özelliklerdeki başvuranlar arasında seçim yapılırken online kayıt tarihi ve disiplinler arası dağılım esas alınacaktır.
  • 15’i Türkiye’den 15’i yurtdışından toplam 30 kişinin kabul edileceği programa başvurmak için son gün 1 Eylül 2014 Pazartesi saat 21.00 olarak ilan edilmiştir.

*Katılımcılardan çalıştay takibi için ücret talep edilmemektedir.

*Katılımcılar, ilan edilen tarihler arasında CV ve programa katılmayı neden istediklerine dair bir motivasyonla online başvuruda bulunan adaylar arasından seçileceklerdir.

*Eşit özelliklerdeki başvuranlar arasında seçim yapılırken online kayıt tarihi ve disiplinlerarası dağılım esas alınacaktır.

*Katılımcı kabul listesi 4 Eylül 2014 tarihinde web sitelerinden ilan edilecektir.

Programa ve diğer detaylara buradan ulaşabilirsiniz.

Etiketler

Bir cevap yazın