2. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi

Mimarlar Odası Ankara Şubesi "Yapı Üretimi, kullanımı ve koruma süreçleri" konulu Yapı Kongresi ve Sergisi düzenliyor. Bildiri özet teslim tarihi en geç 22 Aralık!

2.Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi, yapı sektörü ile çevre, tasarım, üretim, kullanım, koruma, denetim yönetim, güvenlik ve yıkım süreçleri arasındaki ilişkileri tartışılırken aynı zamanda sorun ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı bir ortam sağlamayı amaçlıyor. Kongredeki bazı konu başlıkları arasında “Yapı ve Yapım Teknolojileri, Yapı Malzemeleri”, “Yapı ve Çevre İlişkisi, Yapı ve Çevre Güvenliği”, “Tarihi Yapı ve Çevre”, “Restorasyon ve Koruma”, “Yapı Denetimi”, “Proje ve Yapım Yönetimi” dikkat çekiyor.

Mimarlar Odası Ankara Şubesi Yapı Mesleki Bilimsel Çalışma Komisyonu’nun (Yapı MBÇK) hazırladığı kongrenin, yapı ve çevre bilimleri, yapım ve malzeme teknolojileri, mimarlık, mühendislik ve bilişim sahalarıyla ilgili birçok disiplinden meslek insanlarını, özel sektör, kamu kuruluşları, yerel yönetimler, meslek odaları ve gönüllü kuruluşlar gibi çok çeşitli kesimlerde çalışan ilgilileri, araştırmacıları, uzmanları, uygulayıcıları, üreticileri, öğrencileri ve kullanıcıları bir araya getirmesi bekleniyor. Yüksek katılımın beklendiği yapı kongresi 04-06Haziran tarihleri arasında Ankara’da yapılacak. 2. Ulusal Yapı Kongresi ve Sergisi’nde bildiri özet teslim tarihi 22 Aralık olarak belirlendi. Bildiri metinlerinin teslimi ise 2 Mart 2015 tarihinde yapılacak. Kongre Bilim Kurulu’nda Ortadoğu Teknik Üniversitesi, TOBB, TED, Çankaya, Atılım, Bilkent, Alanya Hep Üniversitesi ve Gazi Üniversitesi’nden çok sayıda akademisyenin yer aldığı görülüyor.

Kayıt formu ve özet bildirileri, [email protected] adresine kongre sekreterliğine e-mail yolu ile ulaştırılabilir.

Etiketler

Bir cevap yazın