2. Adalar Sokak Festivali

llk olarak 2015 yılında gerçekleşen İstanbul Adaları'nın kentsel, çevresel, ekolojik ve kültürel değerlerinin korunmasına dikkat çekmek ve kalıcı sanat eserleri bırakmak amacı ile her sene Adalarda yapılması planlanan etkinlik bu sene 27-29 Ağustos'ta.

Etkinlikte sanatçılar, uzmanlar, bilim adamları (mimarlar, botanikçiler, sanat tarihçileri, arkeologlar ve deniz bilimciler) çalışmaları, performansları veya söyleşileri ile yer alıyor.

Katılımcılar adaların sorunlarına dikkat çekerken, çözüm, iyileştirme ve güzelleştirme için somut önerilerin ortaya çıkartılmasında destekleyici olmakta.

FESTİVALİN AMACI
İstanbul Adaları’nın kentsel, çevresel, ekolojik ve kültürel değerlerinin korunmasına dikkat çekmek ve kalıcı sanat eserleri bırakmak amacı ile her sene Adalarda yapılması planlanan ”Adalar Sokak Festivali” adı altında bir etkinlik oluşturulmuştur ve ilk olarak 2015 yılında gerçekleştirilmiştir.
Etkinlikte sanatçılar, uzmanlar, bilim adamları(mimarlar, botanikçiler, sanat tarihçileri, arkeologlar ve deniz bilimciler) çalışmaları, performansları veya söyleşileri ile yer almaktadır.
Katılımcılar adaların sorunlarına dikkat çekerken, çözüm, iyileştirme ve güzelleştirme için somut önerilerin ortaya çıkartılmasında destekleyici olmaktadır.

HEDEFLERİ

  • Adalarda kalıcı sanat eserleri bırakmak, sanat çalışmalarına özendirmek, sevdirmek, bilgilendirmek,
  • Adaların çevresel, ekolojik ve kültürel değerlerinin tanıtımını yapmak
  • Gelecekte adaları tehdit eden tehlikeleri kamuoyu gündemine taşımak
  • Festivale katılan kişi ve kurumların adalar için yaratıcı, faydalı önerileri ortaya çıkarmasını sağlamak.

FESTİVAL KOMİTESİ
Sevgi Çekiç – Gül Bolulu – Fethi Taner – Ayla Ay – Birgül Taştan Meriç – Ayşem Ötük – Hıdır Uvaçin

Etiketler

Bir yanıt yazın