16. Uluslararası ANAMED Yıllık Sempozyumu

Koç Üniversitesi Tıp ve Sağlık Beşeri Bilimler Girişimi ile iş birliği içinde düzenlenen ve Lucienne Thys-Şenocak ile Inge Uytterhoeven tarafından bir araya getirilen 16. Uluslararası ANAMED Yıllık Sempozyumu; 25 Mart 2022 günü Zoom üzerinden çevrim içi olarak yapılacaktır.

Hastalık Mekânları ve Şifa Alanları: Çağlar Boyunca Anadolu’da Sağlık Hizmetlerinin Yapılanması

Milyonlarca kişinin karantinaya alınması ve hastaneye yatırılması da dahil olmak üzere 2019–2022 pandemisinin olayları geçmişteki insanların hastalık ve sağlıkla nasıl başa çıktığı konusunda hepimizi daha bilinçli düşünmeye teşvik etti. Klasik Antik Çağ’dan Modern Çağ’a, Anadolu ve komşu bölgelerdeki çeşitli yerleşim yerleri ve mekânlar, genellikle daha önceki tıbbi uygulamalar, hastalık ve sağlık mimarisi gelenekleri üzerine inşa edilerek, şifa ve hastalığın odağını oluşturmuştur.

Bu fikirlere dayanarak, Koç Üniversitesi Tıp ve Sağlık Beşeri Bilimler Girişimi ile iş birliği içinde düzenlenen ve Lucienne Thys-Şenocak ile Inge Uytterhoeven tarafından bir araya getirilen 16. Uluslararası ANAMED Yıllık Sempozyumu; çeşitli arkeolojik alanları, mimariyi, inşa edilen mirası, manzaraları, yerleri ve alanları; şifa, sağlık ve tıbbın Anadolu ve çevresindeki uygulandığı yerlerde inceleyecek.

Covid-19 salgını önlemleri nedeniyle Zoom üzerinden çevrim içi olarak gerçekleşecek sempozyumda İngilizce ve Türkçe simultane çeviri yapılacaktır. Sempozyum genel katılıma açık ve ücretsizdir.

Bilgi ve sorularınız için [email protected] ile iletişime geçebilirsiniz.

Sempozyum özetlerine, programına ve etkinliğe kayıt linkine erişim için tıklayınız.

Etiketler

Bir cevap yazın