15. İstanbul Buluşmaları “Ne Var Ne Yok İstanbul?” Öğrenci Atölyesi

İstanbul`daki planlama okulları ve TMMOB Şehir Plancıları Odası İstanbul Şubesi ortaklığıyla gerçekleştirilen, belirli temalar çerçevesinde İstanbul gündemini takip etmeyi hedefleyen 15. İstanbul Buluşmaları Öğrenci Atölyesi "Ne Var Ne Yok İstanbul?" başlığıyla 10 - 11 Eylül 2022 tarihleri arasında Taşkışla'da yapılacak. Son başvuru tarihi 14 Ağustos 2022.

 

Atölye çalışmalarında; gönüllü katılımcılardan oluşacak bir ekip çalışması ortamının oluşturulmasını, çalışmayı gerçekleştirecek öğrencilerin kendilerini sadece araştırmacı olarak değil, kentsel/ toplumsal yaşamın katılımcı bir parçası olarak görmesini sağlayarak “Derinleşen, Yaratıcı ve Paylaşan” alt temaları üzerinden İstanbul‘a özgü bir değerlendirme içeren; farklı yazılı ve/veya görsel materyal üretim biçimleriyle (manifesto, eleştirel video/film denemesi, poster, kolaj harita denemeleri, ütopya/distopya yazımı vb.) tasarlanacak sonuç çıktıları hedefleniyor.

İstanbul Teknik Üniversitesi Taşkışla Binası`nda gerçekleştirilecek olan atölyenin başvuruları 08.08.2022 – 14.08.2022 (23.59) tarihleri arasında yapılacak.

Katılım için başvurusu sırasına göre öncelik tanınacak.

Detaylı bilgi ve başvuru formu için http://spoist.org‘u ziyaret edebilirsiniz.

Etiketler

Bir yanıt yazın