100 Yıllık Bir “Yeni”: 100. Yılında Bauhaus

Mimarlar Odası Ankara Şubesi tarafından, Berlin Mimarlar Odası ve DAAD Türkiye iş birliği ile düzenlenen "100 Yıllık Bir Yeni: 100. Yılında Bauhaus" başlıklı sempozyum, 12 Ekim 2019 Cumartesi günü Mimarlar Odası Konferans Salonu'nda yapılacak.

Çerçeve sunuşu Prof. Dr. Jale Erzen tarafından yapılacak sempozyumda Bauhaus’un Dünya çapında modernleşme, tasarım ve sanat alanındaki yansımaları ve Türkiye’de özellikle eğitim alanındaki açılımları üç oturumda tartışmaya açılacak.

“Modernleşme: Dünyada Bauhaus” başlıklı ilk oturumda Prof. Dr. Ayşen Savaş ve “Walter Gropius: Buldings and Projects Arbeitstitel” kitabının yazarı, Dr. Mimarlık Tarihçisi Carsten Krohn konuşmacı olarak yer alırken, oturum başkanlığını Prof. Dr. Esin Boyacıoğlu yapacak.

“Yansımalar: Sanat ve Tasarımda Bauhaus” başlıklı ikinci oturumda ise TOBAV Genel Başkanı Mehmet Yılmaz’ın oturum başkanlığında, Prof. Dr. Banu Hatice Gürcüm, Doç. Dr. Zeynep Yasa Yaman ve Prof. Dr. Namık Kemal Sarıkavak konuşmacı olarak yer alacak.

Üçüncü ve son oturumda ise “Yeni’nin İnşası: Türkiye’de Bauhaus” başlığı altında ODTÜ Mimarlık Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Doç. Dr. Emel Aközer, Gazi Resim-İş Bölümü Emekli Öğretim Üyesi Prof. Dr. Hasan Pekmezci ve Doç. Dr. Tonguç Akış konuşmacı olarak yer alırken oturum başkanlığını Prof. Dr. Gülay Hasdoğan yapacak.

Etiketler

Bir cevap yazın