+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Trump Cadde

Trump Cadde

14 Nisan 2014, 14:00
  defa okundu.

2014 Ocak ayında açılışı yapılan Trump Cadde'nin tasarımı Gökhan Avcıoğlu ve GAD'a ait.

Trump Cadde, Trump Towers'ın teras katında 25'den fazla özenle seçilmiş moda parekendecisiyle, restoranlar içeren bir alışveriş merkezinden daha fazlası.

Konteyner kalıplarının dışında kullanılarak birimlerin farklı sistemler içerisinde kendi karakterini değiştirmesi ve dönüştürmesi sağlanmış. Pozitif, negatif hacimleri, açık, yarı-açık, kapalı alanlarıyla tasarım basit bir konteyner dönüşüm projesi de değil. Bir master planın tarihi çarşı ve meydan kavramlarıyla bugünün ayakkabı kutusu tasarımına dönüştürülmüş hali.

Giriş katında geniş sokakları ve meydanlarıyla 18 dükkan ve restoran bulunuyor. Oturma alanlarıyla temalı teraslar ziyaretçileri cezbederken, geniş açılabilir cepheler içeri-dışarının sınırlarını kırıyor ve şeffaflık veriyor. Üst kat ise daha az yoğun. 5 adet restoranın terasları ve yeşil alanları mevcut. 

Konteyner teması ile renkli iç mekanın sentezi projenin doğasını ve çekiciliğini tanımlıyor. Güçlü servis altaypısıyla iyi düzenlenmiş ve benzersiz kentsel atmosfer yaratan Cadde, "food court" kavramına tamamen yeni değerler katan yenilikçi bir proje olarak nitelendirilebilir. 

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
mithat / 5 Mayıs 2014, 12:39
gunumuzdeki yasam tarzimizla uyumlu olan tasarimlarin hayatimiz icin katki saglarken,canlilik hissini daha cok gundeme getiren ve guncel calismalarimizin daha aktif hale getirilmesi gereken tasarimlarin zamani gelmistir artik.
saygilar,
 
Ebubekir Şimşek / 15 Nisan 2014, 00:50
Gokdelenler gölgesinde, E5 refujunde bir avm caddemiz daha oldu yaşasın.
 
 

Künye
Proje Yeri: Mecidiyeköy, İstanbul
Proje Tipi: Alışveriş Merkezi
Tasarım Ekibi: Gökhan Avcıoğlu
Fotoğraf: Alp Eren
Proje Başlangıç Yılı: 2013
Proje Bitiş Yılı: 2013
İnşaat Başlangıç Yılı: 2013
İnşaat Bitiş Yılı: 2014
Arsa Alanı: 2.100 m2
Toplam İnşaat Alanı: 1.040 m2
İlgili Projeler