+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

MEB Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması 2. Grup Sonuçları Açıklandı

19 Haziran 2013, 08:58
  defa okundu.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından açılan Eğitim Kampüsleri Ön Seçimli Mimari Proje Yarışması'nın 2. Grup sonuçları açıklandı.

Iğdır Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Cihan Sevindik (9 Eylül Ü.)
Doğan Türkkan (YTÜ)

2. Ödül
Özgür Ediz (MSÜ)
Yardımcılar: Yıldız Çağlı, Miray Akıncıtürk Gür, İbrahim Sarıer, Kamer Çetin

3. Ödül
Servet Gümüş (Anadolu Ü.)

Mansiyon
Halit Halaç (Anadolu Ü.)
Tunga Çağlayan (YTÜ), Can Ulusoy (Anadolu Ü.), Beken Şenkeçeci (Osmangazi Ü.)
Yardımcılar: Ayşegül Akgün, Uğur Karaca, Nefize Serin, Hakan Demir
Danışmanlar: Hicran Hanımhalaç (Mimar), Cem Üçer (Mimar), Tuğba Topçu (Mimar), Elif Kıllı (Mimar), Abdullah Baddal (İç Mimar)

Mansiyon
İbrahim Çeleböven (YTÜ)
Yüksel Demir (İTÜ), Murat Şahin (YTÜ)
Danışmanlar: Prof. Dr. A. Zerrin Yılmaz
Yardımcılar: Yıldırım Gigi, Tuğçe Tarhan, Ecem Çalışkan, Viladimir Calmic

Mansiyon
Ali Cem Aslantaş (ODTÜ)
Yardımcılar: Özlem Turakoğlu, Yavuz Baver Barut, Gökhan Ongun

Kahramanmaraş Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Eren Başak (ODTÜ)
Meral Özdengiz Başak (ODTÜ)
Doğuşcan Aladağ (ODTÜ)
Özgün Özçakır (ODTÜ)

2. Ödül
Metin Kılıç (9 Eylül Ü.)
Yardımcılar: Ali Can Helvacıoğlu, Utkan Emek Seçkin, Serda Uslubaş, Merih Feza Yıldırım
Danışmanlar: Dürrin Süer, Deniz Güner

3. Ödül
Yurdanur Sepkin (GSA)
Öner Olcay (GSA)
Yardımcılar: Nilüfer Yaşacan, Aliye Özdemir, Tuğba Sağıroğlu, Hatice Küçükbayram, Negar Shadravan, Hülya Üreten

Mansiyon
İbrahim Yöreş (YTÜ)
Tan Kamil Gürer (YTÜ)
Füsun Çizmeci (YTÜ)
Danışmanlar: Turan Faruk Aydemir (İnş. Müh.) Hakan Kayabaşıi (Elekt. Müh.), Aytaç Köşklü (Mak. Müh.)
Yardımcılar: Nihal Valdar

Kastamonu Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Onat Öktem (ODTÜ)
Zeynep Öktem (ODTÜ)
Yardımcılar: Okan Can, Esat Can Meker, Ceyhun Ruhisu Altıok
Danışmanlar: Arif Künar

2. Ödül
Necdet Kırhan Yazıcı (KTÜ)
Osman Güneş Erden (KTÜ)
Ömer Ünlü (KTÜ)
Yardımcılar: Yunus Emre Polat

3. Ödül
Eyüp Kendirci (Osmangazi Ü.)

Mansiyon
Mehmet Karabenli (Anadolu Ü.)
Hümeyra Nemutlu Karabenli (Anadolu Ü.)

Mansiyon
Hilmi Güner (ODTÜ)
Yardımcılar: Mehmet Cihan Oflu, Şerife Sungun, Adem Vurcan, Elvan Karcı, Pelin Alpaslan
Danışmanlar: Ercan Akman (inş Müh., Kenan Özbek (İnş Müh.), Ömer Uluğnoyan (Elkt. Müh.), Musa Şahin (Mak. Müh.), Yalçın Demirtaş (Şehir Plancısı)

Kayseri/İncesu Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Alişan Çırakoğlu (ODTÜ)
Ilgın Avcı (İTÜ)
Yardımcılar: Deniz Yazıcı, Aslı İngenç, Merve Gül Özokçu, Diğdem Angın, Engin Maçoro, Sinan Sayın

2. Ödül
Kadir Karakoç (Mimar Sinan Ü.)
Ekrem Şişman (YTÜ)
Yardımcılar: Ahmet Anıl, Emrecan Yılmaz, Ali Şahin, İlker Yıldız, İrfan Er, Ilgın Onur Özden, Eren Uyumaz
Danışman: Fehmi Kızıl

3. Ödül Verilmemiştir

Mansiyon
Ömer Selim Vanlı (İTÜ)
Yardımcılar: Esat Fuat Vanlı, Özgün Özhisar, Volkan Acun

Mansiyon
Şefik Seçkin Akşit

Mansiyon
Selamettin Şefiroğlu (GSA)

Malatya/İkizce Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Doğu Kaptan (Roma La Spienza Ü.)
Hüseyin Kaptan (İTÜ), Ekim Kaptan (Gazi Ü.), Murat Er (İTÜ), Sema Uğurlu (YTÜ)
Yardımcılar: G. Yonca Temizkan, Aylin Yılmaz, Enza di Pinto, Zehra Kazancı
Danışmanlar: Erkan Göray(Şehir Plancısı), Yusuf Özkan (İnş. Müh.), Doğan Rıza Bozcuk,(Elekt. Müh.), Levent Acar (Makina Müh.), Marco Lombardini, Matteo Grimaldi, Gabriella Colacicco, Alessio da Pagia, Francesca Chiovenda, Stella Andonovo

2. Ödül
Alper Aksoy (Erciyes Ü.)
Erdem Dokuzer (Çukurova Ü.)
Yardımcılar: Yavıuz Selim Yılmaz, Yunus Özmerdivenli, Mehmet Akif Kemerlioğlu, Benginur Öztaş, Hilmi Serkan Yüzbaşı, Faruk Akşehirlioğlu, Vildan Hacılar, Murat Şahin, Burak Keçeci, Özden Karabekiroğlu, Ülkü Öztürk, Merve Erdal, Elif Mualoğlu

3. Ödül Verilmemiştir

Mansiyon
Haldun Ertekin (ODTÜ)
Oya İnci Ertekin (ODTÜ), Özgür Karakaş (ODTÜ)
Yardımcılar: Yasamin Gizem Fillik, Seda Sokullu, Selim Yolcu, Irmak Görgen

Mardin/Midyat Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Kerem Piker (İTÜ)
Yardımcılar: Yelta Köm, Ecem Öksüz, Elena Pazzaglia, Cansu Kilciler, Ayşe Kimyacıoğlu, Samim Magriso, Berke Debensason,
Danışmanlar: Prof. Dr. Arzu Erdem (Mimar)

2. Ödül
Ömer Ozan Erkal (ODTÜ)
Coşkun Erkal (İTÜ), Filiz Erkal (İTÜ)
Danışmanlar: Fuat Emre Erkal

3. Ödül
Barış Tama (Gazi Ü.)
Vural Kocaoğlu (Gazi Ü.), Alper Kangal (Gazi Ü.)

Mansiyon
Özcan Yıldızlı (Gazi Ü.)
Yardımcılar: Oğuzhan Bayr, Adnan Gökdemir, Fuat Karaaslan, Cem Aydıntan, Recep Uslu, Cenk Kılıç, İkranur Yıldızlı, Furkan Yıldızlı, Oğuz Yıldızlı

Mansiyon
Mustafa Sinan Erbuğ (ODTÜ)
İsmail Yavuz Özkaya (ODTÜ)
Yardımcılar: Yasemin İskenderoğlu, Nuri Cihan Kayaçetin, Fatma Şalap, Hüseyin Hilmi Kezer, Neslihan Şen, Farhettin Emrah Köşgeroğlu, İlknur Sudaş, Duygu Erkan
Danışmanlar: Gökhan Beşbaş, Nail Pehlivan, Koray Yücesoy

Mansiyon
Ekin Çoban Turhan (Gazi Ü.)
Ercan Çoban (ADMMA)

Afyonkarahisar Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Derya Ekim Öztepe (YTÜ)
Ozan Öztepe (YTÜ
Yardımcılar: Deniz Ekim Çubukçu, Zsofia Török, Christian Meezen,
Danışmanlar: H. Taylan Akgün, Süleyman Akın, Yılmaz Oğralı, Aylin Özkan

2. Ödül
Ünal Şahin (Ekip başı) (Gazi Ü.)
Selami Kösehan (Çukurova Ü.), Hüseyin Yavuz (Mersin Ü.), Okan Karakaş (Mersin Ü.), Benan Sönmez (Mersin Ü.), Emre Erdoğan (ODTÜ), Övsev Küçükusta (Uludağ Ü.), Fatma, Yalçın (Mersin Ü.), Sibel Atik (YTÜ)
Yardımcılar: Niazi İnayat Grouni, Rıdvan Fil
Danışmanlar: Yard. Doç Dr. Fikret Zorlu

3. Ödül
Kenan Bilhan (Gazi Ü.)
Ebru Can (Gazi Ü.)

Mansiyon 
Nevzat Sayın (Ege Ü.)
Fatma Tuğba Okçuoğlu Topuz (İTÜ), Ekin Aytaç Topatan (İTÜ), Hatice Sibel Özdoğan Özkay (YTÜ), Gülenay Erdem (İTÜ), Hakan Deniz Özdemir (YTÜ), Metehan Kahya (YTÜ), Çiğdem Mahsunlar (İTÜ)

Mansiyon
Tolga Sevim (YTÜ)
Levent Balcı (Gazi Ü.)

Mansiyon
Ufuk Toktaş (YTÜ)
Oğuzhan Telci(YTÜ.), Nida Örs (MSÜ), Atakan Tufan Uçkan (Osmangazi Ü.), Elif Vurucular (MSÜ), Şeyma Demirci (MSÜ)

Ağrı Doğubeyazıt Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Fatih Yavuz (ODTÜ)
Ömer Emre Şavural (ODTÜ)
Hasan Okan Çetin (ODTÜ)
Can Tamirci (ODTÜ)
Yardımcılar: Nuran Özkam, Öznur Yıldız

2. Ödül
Gökhan Aksoy (ODTÜ)
Yardımcılar: Melike Soyal, Erçin Karayün, Özgür Öztürk, Abdukadir Toyran, Ekin Atalay, Cana Meral Dai, Cansın Yetkin, Sevgi Çalı, Seda Özçelik, Tankut Ünal
Danışmanlar: Dr. Murat Z. Memlük (Peyzaj Mimarı)

3. Ödül
Orhan Uludağ (ODTÜ)
Zeynep Uludağ (ODTÜ)
Yardımcılar: A. Remzi Baştürk, İncifer Aksoy, Damla İnan, Ufuk Karahan, PelinTolunay Çınar, Talip Kozlubel

Mansiyon
Rıfat Gökhan Koçyiğit (MSÜ)
Fulya Ayşe Seviğ Koçyiğit (Gazi Ü.)

Mansiyon
Celal Abdi Güzer (ODTÜ)
Lale Özgenel (ODTÜ)
Yardımcılar: Hülya Bakkaloğlu, Irmak Köseoğlu, Hazal Türkyılmaz, Cem Açıkada, Özlem Çetinkaya, Murat Şalcıgil

Balıkesir / Bandırma Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Bülent Tarım  (GSA)
Hakan Özbek (İTÜ), Mustafa Alper Aykam (İTÜ), Köksal Aksoy (OGÜ, YTÜ), Bülent Çetin (YTÜ)

2. Ödül
Hakan Evkaya (Gazi Ü.)
Kutlu İnanç Bal (Gazi Ü.), Cengiz Gündemir (Gazi Ü.), Hikmet Alim (Gazi Ü.)
Yardımcılar: Mehmet Yılmaz

3. Ödül
Kadri Atabaş (ODTÜ)
İdris Kırman(DGSA), Oğuz Cavlak(DAÜ), Ali Sinan(ODTÜ), Müge Kuruşa(ODTÜ), Yiğit Acar (ODTÜ)
Yardımcılar: Renato Bici,
Danışmanlar: Murat Z. Memlük (Y. Peyzaj Mimarı), Ali Ergin (Y. İç. Mimar)

Mansiyon
Erdal Sorgucu (İTÜ)
Yardımcılar: Yasin Alp Örsel, Gülşah Karakaya

Mansiyon
Özgür Güller (9 Eylül Ü.)
Ebru Güller (9 Eylül Ü.), Metin Büyükkestelli(9 Eylül Ü.), Yelda Tuna (9 Eylül Ü.)
Yardımcılar: Gökçe Bilişik, Merve Özkan, Eray Ay, Pınar Gümüş

Mansiyon
Ayşe Bozyel Diken (Dicle Ü.)

Bursa / Nilüfer Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Kerem Yazgan (ODTÜ)
Begüm Yazgan (ODTÜ)
Yardımcılar: Rüya Balaban, Aslı Arda, Hasan Daldal, Gizem Balıkçıoğlu, Ali Başol, Kamer Sağlam Yiğin, Cem Başak, Murat Muslu, Evrim Güven

2. Ödül
Hatice Gül Güven (İTÜ)

3. Ödül
Ahmet Tercan (MSÜ)
Esin Tercan (MSÜ)
Yardımcılar: Nedim Erdal Özyurt, Aslıhan Kemer, Ahmet Korfalı, A. Çatin Çetkin, Ekin Deniz Pekakcan, Eva Rodriguez, Yiğit Yılmaz, Hamdi Bayraktarı, Mustafa Ay, İlknur Arslan, Sırmahan Tunç, Çise Çengel, Hafize Görmüş, Serhan Aydoğdu, Yusuf Kardaş, Mustafa Sağlam, Selen Kandemir
Danışmanlar: Ramazan Kurt (İnş Müh.), Turgut Bozkurt (Mak. Müh.), Yaşar Helvayiyen (Elekt. Müh.)

Mansiyon
Erkan Erdoğan (ODTÜ)

Mansiyon
Osman Sualp Güreşçioğlu (Gazi Ü.)
Yardımcılar: Esra Aslan Güreşçioğlu, Tuğçe Çelik, Özgür Telemcioğlu

Mansiyon
İlhan Kesmez (Gazi Ü.)
Ayça Kesmez(Gazi Ü.), Timuçin Harputlugil(Gazi, Ü.), Gülsu Ulukavak Harputlugil (Gazi Ü.), Aktan Acar (ODTÜ)
Yardımcılar: Zeynep Damsarsan, Erdem Uslu, İlke Etensel Özkök, İrfan Setret, Gamze Arıcan, Barbaros Evin, Yağmur Kesmez

Elazığ Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Seçkin Kutucu (9 Eylül Ü.)
Ebru Yılmaz, (9 Eylül Ü.)Yonca Kutucu (9 Eylül Ü.)
Yardımcılar: Pelin Aykutlar, Müge Halıcı, Volkan Ayvalı, İklim Topaloğlu, Işılay Tiarnagh Sheridan

2. Ödül
Perin Özen Öztürker (Gazi Ü.)
Ebru Altay (Anadolu Ü.)
Yardımcılar: Nevin İnat, Tuğçe Ezgi Erkal İzancı, Semra Köse Gürel

3. Ödül
Fatma Türköz Haznedar (KTÜ)
M. Ebru Erdönmez (YTÜ), Burak Haznedar (YTÜ), Orkun Kasap(Kocaeli Ü.), Hikmet Selim Ökem(İTÜ), Büşra Koçak(YTÜ)
Yardımcılar: Duygu BorAhmet Polat

Mansiyon
Günay Erdem (Gazi Ü.)
Yardımcılar: Selaheddin Alsadaka, Shathra Alazzawi, Özge Evirgen
Danışmanlar: Serpi Öztekin Erdem, Sunay Erdem

Mansiyon
Efe Gözen (İTÜ)
Tuğçe Ertan(İTÜ), Yasemin Cennet Sümbül(İTÜ)
Yardımcı: Hyejun An

Hatay / Kırıkhan Eğitim Kampüsü

1. Ödül
Yeşim Hatırlı (ODTÜ)
Nami Hatırlı (ODTÜ)
Yardımcılar: Nazan Çapoğlu, Özge Albostan, Cansu Ergül, Tuğçe Şahin, Gökahan Başpınar, Egemen Kızılcan,
Danışman: Oktan Nalbantoğlu

2. Ödül
Tolga İltir (Gazi Ü.)
Yardımcı: Selçuk Doğramacı

3. Ödül
Verilmemiştir.

Mansiyon
İlhan Selim Kural (ODTÜ)
Nerkiz Kural(ODTÜ), Ali Kural (ODTÜ)
Veli Kural (ODTÜ)
Yardımcılar: Berrak Kırbaş, Sinem Yardımcı

Mansiyon
Güneri Irmak (Gazi Ü.)
Yardımcılar: Berrin Irmak, Bükem Sertöz, Denizhan Ölmez

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!
boğaçhan dündaralp / 19 Haziran 2013, 10:04
Gezi parkı direnişi öncesinde yapılan bu konuşma bugün daha da anlamlı oldu...
Umarım Yarışmaya katılmış ve bu politikaların hayata geçmesini projeleri ile destekleyecek pek çok mimar için de anlamlı olur:
http://rktr.co/14Jf4oq
 
 
Dokümanlar

Jüri Değerlendirme Tutanakları
Jüri Raporu
7 gün içinde en çok
Okunan Yorumlanan
İlgili Haberler