Nilgun Nallar

Nefret ve sevgisizlik ikilisiyle yola çıkılan hiçbir güzergah zaten sana ait değildir.Hangi sokağa adım atsan çıkmaz aralığa yolun düşer.AŞK OLACAK İÇINDE AŞK.Yaptiğin işe olan aşk .Ülkene olan aşk.Insana olan aşk.Doğaya olan aşk.Makaleyi harf harf okudum.Ben mimar değilim olmak isterdim.Böylesine nefret ve isteksizlik içinde mecburiyetten alınmış diploma için sadece üzüntü duydum...Bence hiç başlamamış olsaydınız tıp okusaydiniz onun da serzenislerini okuyor olurdu insanlar.Bence içinize bir ayna tutarak yeniden düşünün...Bütün bu olumsuzlukların içinde benim katkım var mı...Hickimsenin hayatı toz pembe değil.Ama hiçbirimiz bu kadar karamsar ölcekle bakmıyoruz hayata...Yapmayın bu kadar olumsuz olmanın hickimseye artısı yok.Olmayacaktir da...Mukavva toplayan bir genç bile bu kadar öfkeli değil .Karanlık bir mercek taşıyorsunuz...Evet haklılık paylariniz var ama o engelleri aşarak bir çizgiye geldiyseniz eğer orada takılı kalmamak yeni sayfa açabilmek önemli... Bir diplomaya sahip olmak yetmiyor demek ki ben bunu anladım.Ask olmayınca yaptığın hicbirseye aid hissedemiyorsun kendini...

Deniz Ta

Yaşı daha büyük olan meslektaşlarımızdan şöyle bir tavsiye yazısı kaleme almalarını isterdim.Mimarların yaşamak için yapabileceği işler diye.2 senedir mezun olan biri olarak hayatta kalmak için çalışmak zorunda kaldığım işler yüzünden hayattan daha da nefret ettiğimi söyleyebilirim.

Özgür Savaş Özer

Mimarlığa "sektör" olarak bakmazsanız değiştirmek zorunda kalmazsınız; hayatta kalmanın bir yolunu bulabilirsiniz. Sadece bunu tavsiye edebilirim ama bunun da tavsiye ile olmayacağının farkındayım.

burak

2022 haziran ayında mezun oldum. Ülke ekonomisi uzun bir süre daha düzelecek gibi görünmüyor. Bnim gibi yeni mezun arkadaşlar siz bu krizi nasıl yönetiyorsuz. Bunca emek verdikten sonra sektör değiştirmeyi bile düşünmüyor değilim. Tavsiyelerinize okumak isterim.

evrim akcan

Rıdvan Abi, çok teşekkür ederiz.

Rıdvan Kutlutan

Evrim seni ve tasarım ekibinizi almış olduğunuz Arkitera ödülünden dolayı kutluyorum. Başarılar diliyorum

Rıdvan Kutlutan

Yarışmacılardan bir ricam var. Üssün Aya yumuşak inişe uygun tasarlanması

Rıdvan Kutlutan

Bulunduğu tepenin doğal yapısına uyumlu, minimal ölçekte tasarlanmış, başarılı bir proje.

Rıdvan Kutlutan

Güçlü bir fikir tasarıma dönüştürülmüş Başarılılar dilerim

fatih kerem kurtez

Harika bir yarışma

Emine Merdim

Gerçekten çok haklısınız, ekstra dikkatli olacağız.

Özgür Savaş Özer

Saygın yaklaşımınız için çok teşekkürler. İnanın etiket yeterli olmuyor, değil de zaten. Yazının kendi bütünlüğü olması lazım, etiket yazının asli bir unsuru gibi çalışamıyor. Ben bu yazıda kaçırmıştım mesela etiketleri.

Emine Merdim

Merhabalar, haklısınız :) Hemen düzeltiyoruz. Aslında bilinmeyen kentler için her zaman yazıyoruz. Etiketlere mutlaka ekliyoruz.

Özgür Savaş Özer

Hep aynı şeyleri yazıyorum ama, Moreac hangi ülkede? Gerçekten bilmiyorum. Belki ben bilmiyorumdur yani okuyucunun geneli "Moreac" denince şıp diye nerede olduğunu biliyordur. Ben ise Google'sız Arkitera haberi okuyamıyorum. TRACKS kim abi, Moreac neresi? Hangi milletin insanları, dünyanın neresinde yapmış bu yapıyı? Önemli değil midir bir bina tanıtılırken bu bilgileri vermek?

Yunus Emre Erun

Merhabalar Yarışmaya katılmak için herhangi bir ön kayıt gerekiyormu?

Hamit Dağlarıdelen

Uzaya ve bilime verdiğimiz önem burada çok net anlaşılıyor. 25.000 TL/EKİP. Bir de büyük büyük yazmışlar. Diyorlar ki gel uzay üssümüzü 25.000 TL (1.500$) tasarla. Enflasyon yarışma ortamını vurmamış anlaşılan. Ve dahası da varmış bu üste yaşam araştırılacakmış diyorlar. Valla ben demiyorum onlar diyor. :)

Özgür Savaş Özer

Bulutsuzluk Özlemi'nin "Bulutsuzluk Senfoni" albümünün kapağındaki görselin tasarımı da mı Esen Karol'a aitmiş, bunu bilmiyordum.

BEKİR KOCA

yarışmaya kaç kişi katılıyor acaba?

Furkan Kayaduman

Yapmış olduğunuz tüm yorumlar için teşekkür ediyorum.İyi çalışmalar diliyorum.

Ahmet Turan Köksal

Ben "Yazılarıma çok zaman ve emek harcıyorum" yazmışım siz de akabinde cevaben "Yazılarınızı ne kadar sürede ve ne şartlarda yazdığınız sizin probleminiz." demişsiniz. Şimdi bu sırayla bakarsak bu ‘Yazılara zaman ve emek harcamak sizin probleminiz’ diye bir yorum yapmamış olduğunuzu mu gösterir. Beyefendi ben okuduğumu çok iyi nalıyorum siz ne yazdığınızı biliyor musunuz? Valahi çattık. Bu uzar gider. Benim yorumum beni bağlar ve açık ettim. Umarım bundaun sonra dolu dolu yazarsınız da Arkitera Editörleri bunu iyi değerlendirirler de biz de sizden bir şey öğreniriz. Ancak yukarıda yaptığınız yoruma göz göre göre yapmadım demeniz bunun oldukça düşük bir ihtimal olduğunu gösteriyor. Çok üzücü.