Uytaş Restorasyon: Doğal Taş ve Mermer Restorasyonunda Yenilikçi Yaklaşımlar

Uytaş Restorasyon, öncelikle mermer ve diğer doğal taşların temizliği, silimi, cilalama ve parlatma işlemi ve bu uygulamalar sonrasında korunması için profesyonel taş koruma ve bakım hizmeti veriyor.

Türkiye’de doğal taş restorasyon ve bakımında standartları belirleyen firma yenilikçi yaklaşımları ile dikkat çekiyor.

Uytaş Restorasyon, dünya doğal taş rezervlerinin hatırı sayılır bir kısmına sahip olan ve mevcut sayıları yüzlerle ifade edilen farklı özellikteki taşlara gebe olan ülkemizden çıkarılan doğal taşların yanı sıra, dünyanın dört bir yanından gelen granit ve mermer başta olmak üzere tüm doğal ve yapay taşların temizlik, bakım ve koruma hizmetini veriyor. Müşteri memnuniyetini başarı kat sayısının en üst basamağına yerleştiren Uytaş Restorasyon, bu anlayışının gerektirdiği kalite anlayışıyla dikkat çekiyor. Misyonunu da bu şekilde yoğuran firma, aldığı referanslar ile adeta bu anlayışını perçinledi. Kuruluş felsefesi gereği müşterilerine, doğal ve yapay taş bakımı ve korunması konusunda komple çözüm sunmayı hedefleyen Uytaş bugüne dek çalışmalarını bu doğrultuda başarıyla sürdürdü. Sektör tecrübesi ve çalışma azmi ile 2001 yılından beri aştığı her engeli bir basamak olarak gören Uytaş, müşterilerine daha iyi hizmet vermeyi esas olarak belirliyor.

Mermer Silimi Nedir?

Mermer silim, abrasiv gibi aşındırıcı şeylerle zeminin kalibre edilerek zarar görmüş katmanın silinme (taşlanma) işlemine deniyor. Bu özel elmaslar (abrasiv) özel makinelerle kullanılır. Bu elmaslar, makine üzerinde dönerek mermerin üzerini sıyırır. Bu işlem, zemin üzerinde oluşan leke ve çatlakları (derin olmayan) giderir.

Mermerin Mekanik Olarak Parlatılma İşlemi

Mekanik parlatma mermer silim işlemi ile benzer bir işlemdir, ancak kullanılan elmaslar silim işleminde kullanılandan daha incedir. Her parlatma adımı, çıplak gözle artık görülemeyen ultra ince çiziklerin giderilmesini mümkün kılar. Parlatma devam ettikçe, taşın pürüzlülüğü kaybolur ve mekanik bir parlaklık ortaya çıkar. Aşağıdaki örnek fotoğraflarda görüldüğü gibi taş mükemmel şekilde pürüzsüz olduğunda ışığı da güzel bir şekilde yansıtır.

Mermer Masa ve Tezgahların Korunması

Uytaş Restorasyon; bundan tam bir buçuk yıl önce, yüzey koruma için etkili bir yöntem ararken TuffSkin ile tanıştı. Uytaş Restorasyon, ABD’de kurulan ve 2007 yılında piyasadaki en iyi mermer koruma ürününü geliştiren TuffSkin markasının yetkili bayisi olarak, Los Angeles’tan gelen özel ekipten TuffSkin kurulumu ile ilgili eğitim aldı.

TuffSkin; mermer, oniks ve traverterden imal edilmiş tezgahlar, masalar ve diğer benzer yüzeylerin korunması için özel olarak tasarlandı. Özellikle oteller ve restoranlar tarafından çokça tercih edilen TuffSkin Yüzey Koruyucu Kaplama, taşları çizilme, aşınma ve lekelenmelere karşı koruyor. Yüzeyde görünmez bir kalkan oluşturan ürün, yalnızca profesyonellerin gerçekleştirebildiği mermer silimi işleminin maliyetinin de önüne geçiyor.


E: info@uytasrestorasyon.com.tr
W: www.uytasrestorasyon.com.tr
T: 0 533 470 80 81

 

Etiketler