Türkiye’nin Ultralight İç Mekân Alçı Plakası Intreme FIT Hala İlk Hala Tek

ABS Alçı markasıyla üretiminin 40. yılını kutlayan, geleceği olan yapılar için yenilikçi alçı teknolojileri üreten ABS Alçı firmasının yenilikçi iç mekan alçı plakası Intreme FIT Ultralight öne çıkan özellikleriyle hala ilk hala tek. Tavandan duvara tüm alçı plaka uygulamalarında tercih edilen Intreme FIT Ultralight sadece 5.8 kg/m² ağırlığıyla ve standartların üzerindeki yapısal sağlamlık ve dayanıklılığıyla Türkiye’nin ilk ve tek ultralight alçı plakası olma özelliğini taşıyor.

Yapısal olarak kendisinden ağır plakalardan daha güçlü ve dayanıklı olan Intreme FIT Ultralight, 5,8 kg/m² ağırlığıyla sektördeki en hafif alçı plaka olarak dikkat çekmeye devam ediyor. İç mekân tasarımlarında duvarlarda ve tavanlarda yarattığı etkisi sayesinde pazarda ses getirmeye devam ederken piyasaya sürüldüğü iki yıl içinde bir çok prestijli projenin tercihi oldu.

Neden ‘’FIT’’?

Standartların üzerinde yapısal sağlamlık ve dayanıklılığa sahip yapı malzemesi Intreme FIT Ultralight, sektör standardı alçı plakalara göre %30, piyasadaki diğer alçı plakalara göre %15 daha hafif. Standart alçı plakalara oranla bir plakada yaklaşık 2,4 kg’lık hafifleme sayesinde kolay asma tavan uygulaması sunarken 1 palette 62 adet plaka yükleme imkanı sayesinde de nakliyeden %7 oranında tasarruf ettiriyor. Intreme FIT Ultralight, 5,8 kg/m² ağırlık ile sektördeki en hafif alçı plaka olmasının yanı sıra muhteviyatından gelen tüm bileşenleri sayesinde mükemmel sağlamlık ve dayanıklılık gösterdiği için ‘FIT’ olarak isimlendirildi.

Tavandan Duvara İdeal Uygulama

Intreme FIT Ultralight alçı plakası hafif, ergonomik yapısıyla nakliye ve hızlı montaj avantajı sağlayan usta dostu bir yapı malzemesi. Sarkmaya karşı mukavemeti sayesinde taşıma ve montaj sırasında oluşabilecek hasarları önleyen Intreme FIT Ultralight, gelişmiş sarkma direnci ve geliştirilmiş güç-ağırlık oranı sağlayan tutarlı jips-mix formül yapısıyla; hem asma tavan hem de duvar uygulamaları için ideal. Aynı zamanda TS EN 520+A1 standartlarına uygun olarak üretilmiş Intreme FIT A2 yangın tepki sınıfında. Mukavemet değerleri  TS EN 520+A1 standartlarına göre; Paralel Mukavemet: 250 Newton > TS EN 520+A1 (210 Newton), Dik Mukavemet: 580 Newton > TS EN 520+A1 (550 Newton)’dur.


A: Küçükbakkalköy Mah. Merdivenköy Yolu Cad. No:6 34750 Ataşehir / İstanbul
T: 0 216 324 47 22 (Pbx)
F: 0 216 324 47 23
E: abs@absalci.com.tr 
Etiketler