Tarkett’ten DESSO AirMaster: Havayı Temizleyen Halı

İnsanlar, zamanlarının ortalama %90'ını iç mekanlarda geçiriyor. Bu sebeple iç mekanlardaki hava kalitesi de en az dış mekanlardaki hava kalitesi kadar, hatta çok daha fazla önemlidir. Tarkett, iç mekânlardaki hava kalitesini artırarak, insanların, sağlık ve refahlarına katkıda bulunmak için DESSO Airmaster’ı geliştirdi.

Temiz hava solumak, insan sağlığı için hayati önem taşır

DESSO AirMaster karo halıları, iç mekânlarda havada bulunan zararlı ince tozları, diğer zemin çözümlerinden çok daha etkin bir şekilde yakalıyor ve günümüz ofislerde sağlık ve refaha katkıda bulunma konusunda temel bir rol oynuyor.

Halılar, gürültüyü absorbe etmeleri, hava kalitesini artırmaları ve sıcak bir ortam sağlamaları nedeniyle işyerlerinde popüler bir seçenek haline geldi. Gerçekten de halı bulunan odalarda daha az partiküler madde (veya ince toz) bulunuyor.

DESSO AirMaster’ın patentli teknolojisi, çalışanlar için iç mekân hava kalitesinin artırılmasına yardımcı oluyor. İnce tozlar (< 10 μm), DESSO AirFiltersTM’ın ince ipleri sayesinde yakalanıp tutulurken, daha kalın tozlar (> 10 μm), DESSO DustCollectorsTM’ın daha kalın ipleriyle yakalanıyor. Halının eşsiz yapısı, bir kez yakalandıklarında tozların yeniden havaya karışmalarını engelliyor. Daha da önemlisi, DESSO AirMaster, temizlik sırasında tozların kolayca serbest kalması ve halının ileri filtreleme işlevselliğini koruması amacıyla tasarlandı.

Detaylı anlatım için videoyu izleyin:

DESSO AirMaster, Almanya’nın lider bağımsız hava kalite test organizasyonu olan Gesellschaft für Umwelt- und Innenraumanalytik (GUI) tarafından verilen en yüksek akreditasyon seviyesi olan GUI Gold Plus sertifikasına sahip dünyanın ilk halısı.

DESSO AirMaster’ın ince toz konsantrasyonunu azaltma kapasitesi, GUI laboratuvarındaki bilim adamları tarafından, her biri farklı zemin döşeme çözümlerine (düz zemin, standart havlı halı ve DESSO AirMaster) sahip üç test odasında 15 farklı test uygulamak suretiyle ölçüldü.

Test sonucunda;

DESSO Airmaster’ın, ince tozları yakalama ve hapsetme konusunda diğer zemin kaplama çözümlerine göre 8 kat daha etkili olduğu kanıtlandı (PM10). Ayrıca, standart halı çözümlerinden de 4 kat daha etkili olduğu ortaya çıktı (PM10). 2010 yılında yalnızca bu sonuçlar bile, piyasadaki ilk GUI Gold sertifikasına sahip olan ürün olmasını sağladı ve sonrasında 2015 yılında GUI Gold Plus sertifikası kazandı.

Havayı temizlemede kanıtlanmış etkinlik

Tarkett için, insanların sağlık ve refahlarını iyileştirmeye ve çevre korumasına katkıda bulunan halılar geliştirmek, hem inovasyon stratejisinin hem de uzun süredir devam eden Cradle to Cradle® taahhüdünün önemli bir parçası. Günümüzde, DESSO AirMaster’ın tüm serisi, standart EcoBaseTM tabanı ile Cradle to Cradle® Silver seviye sertifikasına sahip.

Birbirinden farklı renk ve desen seçeneklerine sahip 6 koleksiyondan oluşan DESSO Airmaster’a Ekim 2019’da Airmaster Gold Collection dahilinde 3 yeni koleksiyon katıldı (Airmaster Nazca, Airmaster Tierra, Airmaster Salina) ve artık bu eşsiz teknoloji toplam 9 koleksiyonda mevcut. Tarkett, Airmaster Gold Collection ürünleri ile dünyada Cradle to Cradle® Gold seviyeye ulaşan ilk karo halı üreticisi oldu.

Daha fazla bilgi için:
AIRMASTER KOLEKSİYONLARINI KEŞFEDİN

___
W: www.tarkett.com.tr
A: Leylak Sk. Murat İş Merkezi B Blok Kat:6 Daire:23 34387 Mecidiyeköy – İstanbul
T: 0212 213 65 80
Sosyal medya hesapları;
Instagram
Facebook
Etiketler