Tarkett DESSO Human Fascination, Doğayı İç Mekanlara Taşıyor

Vahşi ve doğal manzaralardan ilham alan DESSO Human Fascination karo halı koleksiyonu, DESSO Carpetecture ailesinin doğanın narinliğinin yanı sıra çeşitliliğini de kutlayan en yeni üyesi.

Tehlikeli volkanik arazilerden çiçek bahçelerine, okyanus ve kayalıklardan tarlalara uzanan hikayesiyle Human Fascination karo halıları, dış mekanın güzelliğini iç mekanlara taşımak için tasarlandı.

Breccia, Arable, Flores ve Granite olarak isimlendiren dört kapsül koleksiyon ile hayat bulan seri, doğal dünyanın şekillerini ve renklerini yansıtıyor ve gezegenimizin güzelliği ve hassaslığını sergiliyor. Cradle to Cradle prensiplerine göre ve sürdürülebilir, geri dönüştürülebilir malzemeler kullanılarak üretilen Human Fascination koleksiyonu, doğayı kelimenin tam anlamıyla kucaklıyor.

DESSO Arable

Hayata dair pek çok sorunun cevabı doğada bulunduğu gibi DESSO Arable karo halı koleksiyonunun tasarımları da bu kadim bilgeliğe dayanıyor. İlhamını yüzlerce yıllık pastoral çizgiler ve güneşten kavrulmuş ekin tarlalarından alan Arable karo halıları, insanın doğaya eliyle müdahale ettiği alanları, tabiatın kanunlarını öğrendiğimiz tarlaları ve her bir fidanlığın, her bir ayak izinin bir öykü anlattığı gerçeğini hatırlatıyor. Sıcak ve soğuk 10 tondan oluşan renk paleti, tarımsal geçmişe ve geleceğe dair toprak, gri, mavi ve bej tonlarını yansıtıyor. İki tonlu halılar uçsuz bucaksız alanları çağrıştırırken, onları iç mekanlara taşımaya olanak tanıyan zengin ve dokusal bir desen ortaya çıkartıyor.

DESSO Breccia

DESSO Breccia karo halı koleksiyonu, tüm iç mekanlarda gerçek mermerin güç ve dayanıklılığını, kayalık sahillerin şekil ve dokuları ile bir arada kullanarak iç açıcı, canlandırıcı etkiler yaratıyor. Mermer ve madenlere özgü ince damarlılık özelliği, serin olduğu kadar sağlıklı tuzlu bir deniz esintisi hissini uyandıran yedi tondan oluşan, mavi-griden yeşil ve metalik ipliklere uzanan enerjik bir renk paletinde mevcuttur.

DESSO Flores

Doğaya duyulan hayranlıktan bahsederken, bu duyguyu çiçeklerin gizemli dünyası kadar başka ne daha iyi ifade edebilir? Flores karo halı koleksiyonunun temelini, çiçek türleri ve zengin bitki dünyası oluşturuyor. 6 karma renkli karo halısı, bitki örtüsünün zengin çeşitliliğini yakalarken, dingin tonlar çarpıcı renklerle kombinlenerek iç mekanlara hayat veriyor. Üç boyutlu karo halılar empresyonist ressamların tablolarını çağrıştırırken, baharın neşesini özenle seçilmiş canlı bir renk paletine dönüştürüyor.

DESSO Granite

Volkanik dünyanın işlenmemiş, gizemli dokuları bu karo halılarının 18 renk çeşidini belirlerken, vahşi bir doğayı yansıtan desenler ilhamlarını eski dünyamızın gücünden alıyor. Bir arada kullanılan dingin, toprak tonları ve yoğun, egzotik tonlar neticesinde ortaya çıkan bu üç boyutlu görünen karo halılarına adeta vahşi bir özellik veriyor. Enerjik iç mekanlar için ateş kırmızısı silik grilerle, yumuşak sarı tonları canlı turuncularla kombinlenebilir.

Daha fazla bilgi için tıklayın.

__
W:
www.tarkett.com.tr
A: Leylak Sk. Murat İş Merkezi B Blok Kat:6 Daire:23 34387 Mecidiyeköy – İstanbul
T: 0212 213 65 80
Sosyal medya hesapları;
Instagram
Facebook
Etiketler