Mutfak Tezgahlarının Dünden Bugüne Yolculuğu: Sra Stone Gallery

Gelişen teknoloji ile birlikte değişerek gelişen mutfaklarda, mutfak tezgahlarının önemi neredeyse her dönemde yerini korumayı başarıyor.

Mermer ve Ahşaptan Fütüristik Malzemelere Doğru…

Mermer, ahşap ve granit gibi tezgahların zamana dayanamaması ve yoğun bakım gerektirmesi insanoğlunu yeni arayışlara yönelttive bu arayışın sonunda da yalnızca görsel olarak değil işlevsellik olarak da kullanıcı dostu mutfak tezgahları üretilmeye başlandı.

Yeni Nesil Mutfaklar, Yeni Nesil Tezgahlar

Mutfak tasarımında endüstriyel ürünlerin kullanılmaya başlaması ve modern tasarımlar ile birlikte ortaya çıkan değişimlere en kolay ve hızlı uyum sağlayan malzemelerden birisi ise porselendir. Kil ve cam gibi malzemelerin kullanımı ile yüksek ateşte üretilen porselen tezgahlar, dayanıklı ve hijyenik bir mutfak teknoloji ürünü olarak ön plana çıkıyor.

Mutfak Tezgahlarında Doruk Nokta, Porselen Mutfak Tezgahları

Kimyasallara, çizilmelere, ısıya ve kire karşı son derece dirençli olan porselen tezgahlar, neme karşı olan direnci ile ayrıca bakteri ve mikrop oluşumunu da engelliyor ve bu sayede de dayanıklı olduğu kadar hijyenik bir seçenek oluşturuyor. Porselen tezgahlar dayanıklılıkları ile ön plana çıksa da tasarımları ile de göz alıcı modeller ortaya koyuyor.

Mutfak tezgahlarında yeni bir çağın başlangıcını gerçekleştiren porselen tezgahlar, kullanıcıya ömürlük bir deneyim sunuyor. Mutfak tasarımında ilerleyen teknolojiler ile birlikte, porselen yalnızca tezgah olarak değil bir tasarım ögesi olarak da kullanılabiliyor. Porselen tezgahla birlikte duvarlarda kullanılabilir ve ferah, aydınlık ve göz alıcı mutfak tasarımları elde edilebilir. Porselenin kir ve toz tutmayan yapısı ve güneş ışınlarından etkilenmiyor oluşu, mutfağın her daim canlı bir görüntüye ve hijyenik bir yapıya sahip olmasını da sağlar.

Detaylı bilgiye buradan ulaşılabilir.

Örnek Uygulamalar:

Etiketler