İnovasyonun Sürdürülebilirlik ve Performans ile Buluşması

Gelişmiş V PLUS PERFORM™ izolasyon teknolojisi ile üretilen gelecek nesil sandviç paneller, mimarların çok daha enerji verimli, sürdürülebilir ve yangına güvenli binalar dizayn etmesine yardımcı oluyor.

Sürdürülebilirlik ve güvenlik, modern bina dizaynlarının en kilit öğeleri. Günümüz binalarının içinde yaşayanlara konfor ve güvenlik sağlamasının yanında, çok daha enerji verimli olması, daha az kaynak kullanması ve doğaya etkilerini minimize etmesi gerekir.

Isı köprüsü-termal izolasyon mimarların bu şartları yerine getirerek hem günümüz hem de gelecekte uluslararası bina standartlarını sağlamaları için kritik bir rol oynayabilir.

Geleceğe hazır binalar için gelişmiş izolasyon

DOW yeni teknolojisi V PLUS PERFORM™; mimarlar, panel üreticileri ve yeşil bina bilirkişileriyle işbirliği yapılarak geliştirilmiş bir izolasyon çözümüdür. Benzersiz performans özellikleri; mimarların çevreye duyarlı, yangın güvenlikli ve neredeyse sıfır-enerji standartlarında, daha işleyen ve sürdürülebilir binalar dizayn etmelerine yardımcı oluyor.

Sürdürülebilir Binalar

Akıllı malzemeler ile LEED v4® ve BREEAM® yeşil bina değerlerinin yakalanmasına katkıda bulunuyor. Değer zinciri için daha fazla şeffaflık hedefliyor.

Daha İnce ve Zarif Binalar

Geleneksel malzemelere göre %20’ye varan ince dış kabuk ve daha geniş iç mekan olanağı sunuyor.

Enerji Verimliliği

Yeni nesil izolasyon teknolojisi ile 0,018 W/mK lambda değerine ulaşmayı ve böylece binaların yalıtım performanslarını arttırmayı hedefliyor.

Yangın Güvenliği

Halojen içermeyen alev geciktirici teknolojisi ile Bs1d0 sertifikasyonuna ve FM 4882 onayına sahiptir.

Gelecek nesil sandwich paneller

V PLUS PERFORM™ destekli Aluform Platinum yeni nesil çatı ve cephe izolasyon sandwich panel ürünüdür. Türkiye’de öncü sandwich panel üreticisi Pekintaş Şirketler Topluluğu bünyesindeki Aluform ile artık Türkiye’de.

Aluform Platinum’un yeni ürün gamı sandviç paneller, mimarlara V PLUS PERFORM™ teknolojisi ile entegre yepyeni bir izolasyon teknolojisi sunuyor:

  • Geliştirilmiş yangın güvenliği: E120 ve EI45 yangına dayanım performansı ve Bs1d0 Euro Class sertifikasyonu,
  • İyileştirilmiş termal verimlilik: Standart sandviç panellere kıyasla %20’ye varan,
  • Yoğunluk: 42 kg / m3 yoğunluğun; panellerin izolasyon performansını korurken, nakliye ve montaj esnasında zarar görmesine karşı mukavemeti arttırması,
  • Sürdürülebilir unsurlar: LEED v4® ve BREEAM® yeşil bina sertifikasyonlarına katkıda bulunması.

Aluform Platinum serisi hakkında daha fazla bilgi için tıklayın.

__
Dow Europe GmbH
A: Bachtobelstrasse 3, 8810 Horgen, Switzerland
W:www.dow.com/polyurethane
Sosyal Medya
LinkedIn
Twitter

Etiketler