Braas Rüzgar Klipsleri ile Çatıların Rüzgar Dayanımı Artıyor

Çatılarda önemli bir tasarım kriteri olan rüzgarın kaldırma etkisine karşı çatı kaplama malzemesinin doğru seçilmesi ve uygulanması kritik öneme sahiptir. Özellikle iklim değişikliğine bağlı olarak çatılar artık çok daha zorlu koşullarla başa çıkmak durumunda. Çatı uzmanı Braas, bu amaçla sunduğu çözümlerden biri olan rüzgar klipsini yeniliyor.

Yeni rüzgar klipsleri, paslanmaz çelik malzemesi ve alt yapıya çok sıkı tutunma sağlayan dört tırnaklı güçlü pençesi ile öne çıkıyor. Çatıların rüzgar dayanımı Braas rüzgar klipsleri ile artırılarak daha uzun ömürlü çatılar sağlanıyor.

Çatı tasarımında dikkate alınması gereken etkilerden birisi de rüzgardır. Özellikle iklim değişikliğinden dolayı son yıllarda giderek artan sert hava koşulları, çatıların en başta, daha tasarım aşamasında, iyi bir planlama ve doğru teknik bilgiyle ele alınmasını gerektiriyor. Rüzgar, çatıda basınç ve kaldırma yükü şeklinde tesirler oluşturur. Şiddetli esen rüzgar, çatı kaplama malzemesinin uçması ya da zarar görmesine yol açabilir. Bu nedenle çatılarda kaplama malzemesinin altyapıya sabitlenmesi kritik öneme sahiptir.

Rüzgara karşı dayanıklı bir çatı için çatı kaplama malzemesinin seçimi, bölgenin iklim koşulları, yapının özellikleri ve konumu gibi unsurlar dikkate alınarak yapılmalıdır. Braas Kiremit, milimetrik ölçüleri, büyük ebatları ve birbiriyle tam kenetlenebilen yapısı sayesinde bu bakımdan üstün performans sağlıyor.

Seçilen malzemelerin doğru uygulama yöntemleriyle kullanılması da kritik öneme sahiptir. “Çatı çözülmesi gereken bir sistemdir” anlayışı ile çatıyı bir bütün olarak ele alan Braas’ın geliştirdiği akılcı ürünlerden biri olan Braas Rüzgar Klipsleri, kiremiti yatay latalara mekanik olarak sabitleyerek, rüzgara karşı daha dayanıklı, daha uzun ömürlü çatılar sunar.

Braas kiremit modellerine uyumlu tasarımları ile rüzgar klipsleri; Diva, Villa, Akdeniz ve TegaLModerN kiremitler için ayrı ayrı sunuluyor ve çatıdaki her bir kiremit için kullanılması tavsiye ediliyor.

Detaylı bilgi için tıklayınız >> 


A: Gebze Güzeller Organize Sanayi Bölgesi İnönü Mah. Atatürk Bulvarı No:20 Gebze 41400 Kocaeli
T: 0262 751 24 91
F: 0262 751 22 22
E: info.tr@bmigroup.com
Etiketler