+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Plant Ödülleri 2015-2016

28 Kasım 2016, 09:48
  defa okundu.

Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi tarafından iki yılda bir verilen ödüller, “Süs Bitkisi” üretiminde çağdaş ve yenilikçi yaklaşımları, “Peyzaj Mimarlığı” meslek disiplinine katkıyı özendirmeyi amaçlıyor.

AMAÇ

Ülkemiz bitkisel materyal üretiminde ve peyzaj mimarlığında çağdaş ve yenilikçi yaklaşımların, sosyal - kültürel boyutunun ve bunların kamu yararına kullanımının önemi ile Peyzaj Mimarlığı faaliyetleri ile üretim olanaklarının tanıtılması, özendirilmesi, kalite ve sürekliliğin teşvik edilmesi, ihracatın artırılması, kamuoyunun gündeminde bulundurulması ve mesleki gelişimin desteklenmesi amacıyla Plant Peyzaj ve Süs Bitkiciliği Dergisi tarafından iki yılda bir düzenlenen bir ödül organizasyonudur.

Ödül genel olarak: ülkemiz "Süs Bitkisi" üretiminde çağdaş ve yenilikçi yaklaşımları, ekonomiye ve "Peyzaj Mimarlığı" disiplinine katkıyı özendirmek; seçilecek kişi ve/veya kuruluşları kamuoyu gündemine getirmek ve onure etmek amaçlarını taşımaktadır.

KAPSAM

2017 Mart ayı içerisinde sergi düzenlenerek seçilen üreticilere, kamusal ve özel alandaki uygulamacılar ile uygulanmış proje dallarında ödül verilecektir.

ÖDÜLLER

Ödüller "Üretici" "Uygulama" "Bakım" ve "Plant PSBD Özel Ödülleri" olmak üzere dört ana başlık altında verilecektir. Ayrıca jürinin belirleyeceği bir isme, başvuru dâhilinde olmayan "Onur Ödülü" verilecektir. Ödül kategorilerinin tam listesi aşağıdaki gibidir.

Ödül Seçici Kurulu

 • Prof.Dr. Ahmet Cengiz Yıldızcı / İTÜ Emekli Öğr. Üyesi
 • Prof.Dr. Erhan Vecdi Küçükerbaş / Ege Üniversitesi
 • Prof.Dr. Hayran Çelem / Ankara Üniversitesi Emekli Öğr. Üyesi
 • Prof.Dr. Hayriye Eşbah Tunçay, İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölüm Bşk.
 • Hüseyin Remzi Adıyaman, Plant PSBD İmtiyaz Sahibi
 • Selami Doğancı / Peyzaj Yüksek Mimarı
 • Şenay Tuğba Yanık / TMMOB Peyzaj Mimarları Odası Antalya Şubesi 2. Başkanı
 • Ünal Vural / Ziraat Teknikeri
 • Yılmaz Aktaş / TMMOB Peyzaj Mimarları Odası İstanbul Şubesi 2. Başkanı

TESLİM

Katılımcıların, sunumlarını 28 Kasım 2016 Pazartesi gününden başlamak kaydıyla; elden veya kargo ile 31 Ocak 2017 Salı günü mesai bitimine kadar "Papuççular mh. Değirmenhan sk. Abdülkadir Güler İş. Mrk. no:19 Adapazarı/SAKARYA TELEFON: (264) 281 9911" adresine ulaştırmış olmaları gerekmektedir. Kargo gönderi ücretleri ve kargoda meydana gelebilecek gecikmelerden katılımcılar sorumludur. Bu tarihten sonraki katılımlar değerlendirme dışı bırakılacaktır. İletişim için;

 • Prof. Dr. Hayriye Eşbah TUNÇAY (İ.T.Ü Peyzaj Mimarlığı Bölümü Başkanı): e-posta: [email protected]
 • Araş. Gör. Başak ÖZER (İ.T.Ü Peyzaj Mimarlığı Bölümü) e-posta: [email protected]
 • Esengül ÇELENK, Plant Dergisi Halkla İlişkiler Müdürü:0533 315 8623 e-posta:[email protected]
Reklam

Etiketler


Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
SONA ERDİ
Künye
Başlangıç: 28 Kasım 2016