+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.

Türk Eğitim Vakfı Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması

8 Haziran 2016, 14:09
  defa okundu.

Türk Eğitim Vakfı'nın, lisans ve lisansüstü öğrencilere yönelik, ulusal ve iki aşamalı olarak düzenlediği yarışmaya son başvuru tarihi 2 Eylül 2016.

Türk Eğitim Vakfı Mutlu Gün Panosu Tasarım Yarışması

YARIŞMANIN KAPSAMI

Türk Eğitim Vakfı 49 yılda yurtiçinde toplam 223.600, yurtdışında ise 1.665 burs sayısına ulaştı. 21 okul, üç öğrenci yurdu, iki eğitim merkezi ve bir kütüphanenin açılışını gerçekleştirdi. Tüm bunları bağışçıların desteği ile hayata geçirdi.

Bu faaliyetlere ek olarak en büyük hedeflerinden biri; daha uzun yıllar, daha fazla gence destek verebilmek üzere kaynak geliştirmek. Kaynak yaratmadaki en önemli kalem ise kurucusu Vehbi Koç'un 1968'de İsveç'te gördüğü bir uygulamayı 1 Ocak 1972 yılında kız kardeşi Hüsniye Aktar'ın cenazesi vesilesiyle ülkemizde de başlatması ile zaman içinde ülkemizin dört bir yanında geniş kitlelerce kabul görüp kullanılan cenaze çelenkleridir. Bu uygulamayı mutlu günlere de taşıyarak vakfın 50. yılında nice 50 yıllar kullanılacak bir alışkanlık yaratmak ve verilen eğitim desteğine yeni bir ivme kazandırmak hedeflenmekte.

YARIŞMANIN AMACI

Özel ve mutlu gün panolarının; toplumda, manevi değeri yüksek hediye paylaşımının alışkanlık haline getirilmesini özendirmek, daha iyi bir alternatif haline gelmesini sağlamak ve tasarım dünyasına bir katkıda bulunmak üzere güzel sanatlar eğitimi alan öğrenciler tarafından tasarlanacağı bu yarışma ile eğitimine destek olunan gençlerin yanı sıra genç tasarımcılara da destek olmak amaçlanmıştır.

YARIŞMA TAKVİMİ

  • 1 Haziran 2016 Yarışmanın ilanı / başvuruların başlaması / yarışmacıların sorularının alınması
  • 2 Eylül 2016 Son başvuru tarihi Birinci Aşama (Fikir Aşaması) projelerin teslimi için son gün
  • 9 Eylül 2016 Birinci Aşama (Fikir Aşaması) sonuçlarının ilanı
  • 3 Ekim 2016 İkinci Aşama (Uygulama Aşaması) panoların prototiplerinin son teslim günü
  • 18 Ekim 2016 Sonuçların İlanı


ÖDÜLLER 

  • 1.lik Ödülü: 7.500 TL
  • 2.lik Ödülü: 5.000 TL
  • 3.lük Ödülü: 2.500 TL


Deceye giren ve finale kalan tasarımlar 2016 yılında İstanbul'da yapılacak TEV Kurumsal Davette sergilenecektir. Yukarıdaki ödüllere ek olarak jüri değerlendirmesinde son elemeye kalan katılımcılara BAŞARILI KATILIM BELGESİ verilecek. Dereceye giren tasarımların TEV tarafından Mutlu Gün Panosu olarak kullanılma zorunluluğu yoktur. Kullanım olması halinde, ihtiyaca göre revizyon yapma hakkı Türk Eğitim Vakfı'na aittir. Yukarıda belirlenen ödüllerden birini alan bir projenin "özgün olmadığı" belirlenirse, verilen ödül jüri kararıyla geri alınır. Ödülün geri alınması halinde, diğer projelerin sıralamasının değerinin değişip değişmeyeceğine jüri karar verir. Bir kişi birden fazla ödül alamaz. Ekip halinde katılımlarda ödül her ekip üyesinin kendi hesabına eşit olarak yatırılacaktır. Ödül ve mansiyonlar, sonuçlarının açıklanmasından itibaren en geç 30 gün içinde (kazananların bildireceği banka hesaplarına havale ile yapılacaktır) 193 sayılı gelir vergisi Kanununun 29. Maddesine göre net olarak ödenir.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
SONA ERDİ
Künye
Başlangıç: 01 Haziran 2016
Bitiş: 02 Eylül 2016 17:00
Düzenleyen: Türk Eğitim Vakfı
Kent: İstanbul
Dokümanlar

Başvuru Formu
Şartname