+ Arkitera'nın gelişmiş özelliklerinden yararlanmak için lütfen giriş yapınız!
veya ile bağlan.
Thread: Yeni Sanatçı Misafirhanesi ve Kültür Merkezi

Thread: Yeni Sanatçı Misafirhanesi ve Kültür Merkezi

24 Şubat 2017, 15:40
  defa okundu.

Josef and Anni Albers Vakfı'nın finanse ettiği ve Toshiko Mori tarafından tasarlanan kültür merkezi Thread, Senegal'in güney doğusunda yer alan Sinthian Kasabası'nda yer alıyor.

Uluslarası sanatçıların ziyaret edeceği ve konaklayabileceği kültür merkezi Thread, Sinthian halkına ve çevresine yaratıcılığın yeni formlarını ve kendi yeteneklerini keşfetme olanağı sağlayacak. Eğitim, performanslar ve toplantılar için bir mekan sağlayacak kültür merkezi aynı zamanda yerli halkın toplanabileceği, sanatçılarla bir araya gelebileceği bir alan yaratacak.

Sanatçılar, yazarlar, kareograflar, müzisyenler ve dansçılar yaşamak ve çalışmak için Thread'e davet edilecekler. Dünyanın nadiren ziyaret edilen yerlerinden biri olan Batı Afrika'nin bir ilham kaynağı olması bekleniyor. Kültürel değişime yönelik ilk adımlar 2013 yılında Wayne McGregor's Random Dance grubundan dansçıların Sinthian'da bir dizi atölye yapmasıyla atılmıştı. 

Yapı, yerel malzemeler kullanılarak inşa edilmiş ve yerli ustalar bambu, tuğla ve sazla çalışma deneyimlerini paylaşmışlar. Geleneksel yöntemler Toshiko Mori'nin yenilikçi tasarımlarıyla birleştirilmiş. Yöreye ait eğimli çatı ise ter yüz edilmiş ve böylelikle yağışlar döneminde kasabanın su kullanımının %40'ını karşılayabilecek.

Reklam

Yorumlar
Yorum bırakmak için giriş yapmalısınız!


Henüz yorum yapılmamış!
Künye
Proje Yeri: Senegal
Proje Tipi: Kültür Merkezi
Proje Tipi Grubu: Kültür
Tasarım Ekibi: Toshiko Mori
Fotoğraf: Iwan Baan, Thatcher Cook
İnşaat Bitiş Yılı: 2015
İlgili Projeler